https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Tesla Model 3 yenilendi! İşte ilk detaylar

Tesla Model 3 yenilendi! İşte ilk detaylar

2017 yılında yollara çıkan elektrikli otomobil denilince akla gelen modellerden biri. Tesla Modeli 3 Senin için iyi haberler var. Tesla’ya yakın ve Reuters’e konuşan dört kaynağa göre şirket şunları söyledi: yükseklikler kod adlı yeni bir Model 3 üzerinde çalışıyor.

Tesla Model 3’ün yenilenmesinin üretim maliyetlerini düşüreceği ve artık beş yaşına giren elektrikli sedanın çekiciliğini artıracağı doğrulandı. Tesla, yenilenen modelde daha az iç bileşene yer verirken, dış tasarımda ya da sektörde tabir edilen makyajda küçük değişiklikler yapacak.

Güncellenen Tesla Model 3’ün üretimi gelecek yıl başlayacak

Aracın aktarma organlarında değişiklik yapılacağı belirtilirken, bunun daha hızlı veya daha evcilleştirilmiş bir araç göreceğimiz anlamına gelip gelmediği henüz bilinmiyor. Yenilenen Model 3’ün 2023’ün üçüncü çeyreğinde Tesla’nın Şangay Gigafactory’sinde üretime geçmesi bekleniyor.

Şanghay’ın yanı sıra Kaliforniya’daki Fremont fabrikasında da üretim yapacağı belirtilse de henüz bir takvim yok. Tesla’nın Model 3’ü satışa çıkarmadaki hedefi daha fazla kullanıcıya uygun fiyata ulaşmaktı ancak arabayı 35.000$ başlangıç ​​fiyatından alanların sayısı çok azdı.

Model 3 çok kısa süreliğine bu fiyattan alınabilecekken, telefon şarj cihazının olmaması ve koltuklarda kumaş kullanılması gibi bazı detaylar kullanıcıların biraz temkinli davranmasına neden oldu. Bugün Model 3’ü almak isteyenler için güncel fiyat ise 46 bin 990 dolar.

Daha ucuz ve daha çekici bir Model 3, Tesla’nın pazar payını artırmasını sağlayacaktır. Ancak maliyetleri düşürmenin satış fiyatını düşürüp düşürmeyeceği burada önemli rol oynuyor.

Tesla CEO’su ve son zamanlarda Twitter’ı satın al 7’den 70’e herkesin tanıdığı bir isim haline gelen Elon Musk, yıllardır 25 bin dolara alınabilecek bir Tesla yapacağım diyor ama bu sözünü henüz yerine getirmiş değil. tesla Tüm otomobil üreticilerinin piyasa değeri Geçişine rağmen diğer rakiplerin elektrikli araç üretimini artırması nedeniyle zaman içinde kullanıcı kaybetmemek önemli.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın