medyauzmani.com

Tencent çalışanları kovdu ve bazıları hapse atıldı

Çinli teknoloji devi Tencent Holdings Bazı çalışanlar hapis cezasıyla karşı karşıya. Şirket dolandırıcılık, yolsuzluk ve zimmete para geçirme nedeniyle 100’den fazla çalışanı işten çıkardı. Ayrıca 10’dan fazla kişiyi polise ihbar etti ve rüşvet aldığı tespit edilen bir çalışanı üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Tencent, yolsuzluk nedeniyle 100’den fazla çalışanını işten çıkardı

Dünyanın en büyük oyun şirketi Tencent’te sular durmuyor. Şirket ve yönetim kurulunda istisnai kararlar almak zorunda kalan Çinli şirket, 100’den fazla çalışanını işten çıkardı.

Şirketin yolsuzlukla mücadele kampanyası, 2022’de çalışanlar arasında kara para aklamanın önceki yıllara göre daha fazla arttığını ortaya koydu. İşletme içinde tespit edilen yolsuzluk ve dolandırıcılığı yıllık olarak raporlayan Tencent, bu rakamın 2022’de en yüksek noktasına ulaştığını söyledi.

2022’deki yolsuzluk, şirketin oyun stüdyolarından araştırma ekiplerine kadar uzanıyordu. İç kaynaklara göre, Haber ve Medya İçerik Grubu personeli ile birlikte TiMi E Işık hızı Oyun stüdyoları içerir.

Tencent’in CEO’su Pony MaŞirket içindeki yolsuzluğun kritik olduğunu kabul ediyorum. Bazı yöneticilerin karıştığı yolsuzluk gerçekten dehşet verici. “Bu yıl Tencent, dahili geri ödemeleri ve harici tedarikçilerden veri toplayarak dijital dolandırıcılığı önleme yeteneklerini tanıttı.”

Kaplumbağa Kaya Stüdyoları

Tencent Holdings’teki krizler de Çin hükümetinin hedefi oldu. Tencent, 18 ay boyunca yeni oyunlar yayınlamaktan men edildi ve hapis cezalarıyla iç yolsuzluğu sona erdirmek istiyor. Ancak şirketin yan kuruluşları bile yolsuzluğa bulaşıyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın