medyauzmani.com

Telegram kurucusu uyarıyor: WhatsApp’tan uzak durun!


Anlık mesajlaşma platformu Telegram’ın kurucusu Pavel DurovDün insanları aradı. Kurucu yaptığı aramada, insanların WhatsApp’tan uzak durması ve telefonlarının hacklenmesini önlemesi gerektiğini söyledi. başka bir uygulama kullanmak Yapması gerektiğini söyledi.

Kurucu, WhatsApp’ın 13 yıldır kullanıcıları gözetlediğini iddia ediyor

Telegram’ın kurucusu Pave DurovDün Telegram kanalında bir açıklama yaptı. Geçen hafta bir açıklamada WhatsApp’tan Bir bilgisayar korsanının birinin telefonunu çaldığını ve onlardan numaralara kötü amaçlı videolar göndermelerini istediğini açıkladı. ikiye katlamak Atıfta.

Telegram kurucusu WhatsApp'tan uzak durma konusunda uyardı

Ayrıca yaptığı açıklamada, WhatsApp 13 yıllık gözlem aracı olduğunu söyledi. Buna ek olarak, WhatsApp ile her yıl kullanıcıların verilerini riske atan bir sorun olduğunu söyledi. Bu kullanıcılar için farklı uygulama kullanmaları gerektiğini vurguladı.

“Burada insanları Telegram’a geçmeye zorlamıyorum. 700 milyonu aşkın aktif kullanıcısı ve günlük 2 milyonun üzerinde abonesi olan Telegram’ın ekstra promosyona ihtiyacı yok. İstediğiniz mesajlaşma uygulamasını kullanabilirsiniz. Ama WhatsApp’tan uzak durun; 13 yıldır bir izleme aracıydı.”

Kurucu, WhatsApp’ın geçen hafta duyurduğu güvenlik sorunu nedeniyle bilgisayar korsanlarının kullanıcıların telefonlarındaki her şeye tam erişim sağlayabileceğini söyledi. Ayrıca, en son sürümün verileri de güvence altına almayacağını belirtti. aynı durum 2017, 2018 ve 2019’da Yine yaptığını ekledi. Durov, 2016’dan önce WhatsApp’ta Uçtan uca şifreleme Olmadığını da belirtti.

Telegram kurucusu WhatsApp'tan uzak durma konusunda uyardı

Durov, sık görülen zayıflıkların yanı sıra, kullanıcıları sohbetlerini bulutta saklamaya teşvik eden özelliğe de değindi. Ayrıca Jeff Bezos gibi zengin insanların bile güvende olmadığı konusunda uyardı.

“Her yıl WhatsApp’ta kullanıcıların cihazlarındaki her şeyi riske atan bir sorun duyuyoruz. Bu, neredeyse kesin olarak zaten var olan yeni bir güvenlik açığı olduğu anlamına geliyor.”

Peki Pavel Durov’un WhatsApp hakkındaki yorumları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın