medyauzmani.com

Telefonu şarj edeceğiz diye pili bitirmeyin: telefonu şarj ederken dikkatli olun!

akıllı telefonGünlük hayatın en vazgeçilmez parçalarından biridir. Bu küçük akıllı kutular sayesinde her görev tek bir tıklama ile kolayca halledilebilir. Ancak bazen yaptığımız kritik hatalar bu cihazların ömrünü kısaltabilmektedir. Sevkiyat sırasında yapılan hatalara örnekler verebiliriz. Peki bir akıllı telefon nasıl şarj edilmelidir? Telefonu şarj edeceğiz diye pili öldürmeyin. Telefonu şarj ederken dikkat edilmesi gereken detaylar!

Telefonu şarj ederken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar

Akıllı telefonlar bir süre sonra bozulmaya başlıyor. İlk sorun genellikle pil tarafında ortaya çıkıyor ve çeşitli şarj sorunları ortaya çıkmaya başlıyor. Ancak şarj olurken çok fazla hata yapılması bu süreci hızlandırır ve cihazın ömrünü önemli ölçüde kısaltır.

Telefonu şarj ederken dikkat edilmesi gereken detaylar ise şu şekilde;

Kalitesiz şarj cihazlarından uzak durun

Telefonu şarj etmenin yolları
Telefonu şarj etmenin yolları

Son zamanlarda birçok akıllı telefon üreticisi Çevre Koruma Üzerinde adının yazılı olduğu kutulardan şarj aletlerini çıkarmaya başladı. özellikle Ana Modellerde daha sık görülen bu durum, bazı kullanıcıların kalitesiz şarj veya alt şarj cihazlarına yönelmesine yol açmıştır. Orijinal şarj cihazlarının yüksek fiyatı ile birlikte sıklıkla tercih edilen bu kalitesiz – merdiven altı ürünler – telefonunuzun pil ömrünü normalden daha hızlı yıpratır. Bu nedenle orijinal şarj cihazları ve kabloları kullanmak ve uzun vadeli düşünmek her zaman için iyi bir fikirdir.

Telefonunuzun düşük şarjı – telefonunuzu şarj etmenin yolları

https://shiftdelete.net/?p=470484&review=true

Garip gelebilir ama bu bilimsel bir gerçektir. Akıllı telefonlardaki piller ne kadar çok şarj edilirse o kadar çok yıpranırlar. Yüzde 0’dan yüzde 100’e şarj etmek pil ömrünün bir döngüsünü azaltırken, yüzde 0’dan yüzde 80’e şarj etmek bunu yapar. çeyrek azalır. Yüzde 80 sizin için yeterli değilse en az yüzde 90 geçme Bunu yapmak uzun vadeli bir çözümdür, pilinizi yeni değiştirdiyseniz veya yeni bir telefon aldıysanız bu rutine alışmaya çalışın. AccuBattery gibi uygulamalar bunu takip etmenize yardımcı olabilir.

Şarj olurken telefonu zorlayacak uygulama ve işlemlerden uzak durun

Telefonu şarj etmenin yolları

Akıllı telefonlar şarj olurken belirli bir sıcaklık seviyesinin altında olmalıdır. Elbette bu noktada şarj olurken telefonu kullanmıyorsunuz demek yanlış olur ancak oyun oynamak gibi cihazı zorlayan şeyler yapmak uzun vadede aşırı ısınmasına ve bileşenlerine zarar vermesine neden olabilir. En azından yüksek performans gerektiren uygulamalardan kaçının. Bu, cihazınızın sağlığı için önemli bir önlem olacaktır.

Powerbank kullanımına dikkat

Telefonu şarj etmenin yolları
Telefonu şarj etmenin yolları

Aslında yukarıda bahsettiğimiz kalite budur. şarj cihazları , ama altını da çizmek istedik. Powerbank kullanımı ülkemiz dahil tüm dünyada çok yaygın ve özellikle telefonu şarj aleti ile şarj etmenin mümkün olmadığı durumlarda hayat kurtarıcı olabiliyor. Ancak bu cihazların kalitesiz ve yan sanayisinden kesinlikle uzak durmak gerekmektedir. Hem telefonunuzun pilinin sağlığı hem de daha da önemlisi kendi pilinizin sağlığı için. Çünkü güvenilirliği şüpheli olan ve gerekli denetimlerden geçmeyen powerbank’ler patlayabilir. Bu nedenle bilinen ve güvenilen markaları tercih etmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın