medyauzmani.com

Telefonlarla daha iyi fotoğraflar çekmek mümkün!


bugün çok akıllı telefon Eski teknoloji kameralardan çok daha iyi fotoğraf çekebiliyor. Bu yüzden birçok insan akıllı telefonlarını aynı anda kullanıyor. Fotoğrafçılık Burayı ilk adresleri olarak görüyor.

Akıllı telefonlarla nasıl daha iyi fotoğraflar çekilir?

Yeni nesil telefonlar da Kameralar ve Ek Teknolojiler Kullanıcılarının beklentilerini en iyi şekilde karşılamaya çalışır. Ancak tüm bunlara rağmen bazen çekilen fotoğraflar istenilen kalitede olmuyor. Akıllı telefon kamerası ile Daha iyi sonuçlar alın için harika ipuçları var

Bu yazıda biz akıllı telefon kamerası Akıllı telefonunuzla daha iyi fotoğraflar çekmek için bazı ipuçları topladık. İşte akıllı telefonunuzun kamerasıyla çektiğiniz fotoğraflar Daha net, canlı ve keskin bunu başarmanın yolları.

1. Lensinizi temiz tutun

Bulanık veya bozuk görüntülerin en yaygın nedenlerinden biri, Lensler kirli Akıllı telefonla fotoğraf çekin. lens üzerinde Toz ve diğer kalıntılar Biriktiğinde, merceğe giren ışığın bir kısmını bloke ederek çekimlerinizin kalitesini düşürür. Kamera merceğinin yüzeyinde görünür Tozu veya kiri çıkarın Kuru bir mikrofiber bezle bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

2. Odağı ve pozlamayı iyi ayarlayın

Genellikle akıllı telefon kameraları Odaklanma ve pozlama Kolayca kurmanıza izin veren birçok özelliğe sahiptir. Bu özellikler kameranızda yerleşik değilse, bu ayarlamaları yapabilirsiniz. Snapseed, Photoshop Express aracılığıyla mobil cihazlar için Lightroom Odak ve poz ayarı gibi fotoğraf düzenleme uygulamalarını kullanmayı deneyebilir, çekim yaparken alttaki çubuktan mesafe ve yakınlık ayarlayabilir ve ayrıca istediğiniz nesneye dokunarak istediğiniz nesneyi vurgulayabilirsiniz.

3. Işığı iyi ayarlamaya çalışın

Akıllı telefon kameraları, iyi aydınlatılmış yerlerde karanlık ortamlarda olduğundan çok daha iyi fotoğraflar üretebilir. İç çekimlerde Çeşitli aydınlatma elemanları ile fotoğraflarınızdaki ışığı ayarlayabilirsiniz. Açık havada çekim yapmayı planlıyorsanız, canlı çekimi de kullanabilirsiniz. Güneş ışığından kaçının Öneririz. Doğrudan güneş ışığı vizörden yansıyarak fotoğraflarda parlamaya neden olabilir.

4. Telefonunuzu kurun

Daha iyi fotoğraf çekmenin en önemli noktalarından biri, Kamerayı sabit tutun. Bu bağlamda, çok sağlam elleri olan bir kişiye fotoğraf çekme görevi emanet edilebilir. Tripod kullanma Görüntü kalitesini artıracaktır. Aynı zamanda, telefonunuzda onardığınız herhangi bir öğe de aynısını yapabilir.

5. Dijital yakınlaştırmadan uzak durun

Genellikle akıllı telefon kameraları Profesyonel kameralardan daha düşük doğruluk Dijital zoom ile fotoğraf çekin bulanık veya pikselli buna sebep olacaktır. Dijital zoom kullanmak yerine akıllı telefonunuzla yakın çekim yapmak istiyorsanız, Nesneye veya kişiye yaklaşın Daha iyi olacak.

6. Doğru vizörü kullanın

Çoğu modern akıllı telefonda, Selfie’ler ve görüntülü aramalar Manzara çekimi için ön kamera Ultra Geniş Açı Lens Fotoğraflarda arka planı bulanıklaştırmaya yardımcı olur İkincil arka kamera Birden fazla kamera lensi içerir. Duruma göre bu lensler arasında doğru seçim Çok daha iyi resimler çekmek için çok önemlidir.

7. RAW formatında çekim

JPEG En yaygın kullanılan dijital fotoğraf formatıdır. Dosya boyutunu küçülttüğü ve nispeten iyi görüntü kalitesine sahip olduğu için kullanışlı olsa da, ÇİĞ Fotoğrafçılıkla, orijinal fotoğraftan daha fazla veriyi çektiğiniz fotoğrafa dönüştürebilirsiniz. Bu sayede çok daha iyi fotoğraflara ulaşabilirsiniz.

8. Üçüncü taraf kamera uygulamalarının kullanımı

Üçüncü Taraf Kamera UygulamalarıAkıllı telefon kamerası tarafından çekilen fotoğrafların kalitesini önemli ölçüde artırabilir. Örneğin, Camera + ve Google Kamera gibi uygulamalar, varsayılan kamera uygulamasında olmayan özellikleri size sağlayabilir. Android telefonunuza Google Kamera uygulamasını yükleyin, Gece çekimi ve portre modu gibi özelliklere erişmenizi sağlar.

9. Üçte bir kuralı uygulayın

üçte bir kuralıResimlerinizi oluşturmanıza yardımcı olan basit bir konsepttir. Çekim yaparken ekranı dokuz eşit parçaya bölme seçeneği ile bu kuralı uygulayabilirsiniz. Bu özellik birçok telefonda desteklenmektedir. Fotoğrafınızdaki ana öğe veya öğeler Yatay ve dikey çizgilerin kesiştiği yer etrafına koymaya çalışıyor Daha fazla harika resim Alabilirsiniz.

10. Kamera Özelliklerinde Ustalaşın

Kameranızın nasıl çalıştığını öğrenin, Çok daha iyi fotoğraflar çekmenin ilk adımlarından biri Sadece kamera özelliklerinin nerede olduğunu değil, her özelliğin ne yaptığını bilmek olarak da gösterilebilir. daha iyi resimler Yakalayabilirsin.

11. Çekiminizi düzenleyin

İyi bir Fotoğrafçılık Sadece bunlar değil. Çeşitli uygulamalar yardımıyla fotoğraf çekildikten sonra Resmin ifadesini artırın mümkün. En iyi çekimleri elde etmek için uygulamaları düzenleyin Pozlama, renk doygunluğu, netlik ve daha fazlası Fotoğraflarınızı düzenlemek için birçok ücretli ve ücretsiz uygulama bulunmaktadır.

Yukarıdaki maddeleri uygulayarak akıllı telefonunuzla çok daha iyi fotoğraflar çekmeniz mümkün. sen de aynı şekilde Akıllı telefon kameraları Ne dersin? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın