medyauzmani.com

Teknoloji Çağını Değiştiren Adam: Steve Jobs


Steve Jobs, hepimizin bildiği gibi; Apple’ın kurucusu ve teknoloji tarihini yeniden yazan adam. Ama hiçbir şekilde sıradan bir insan değildir. Ne hayatıyla, ne aile yapısıyla, ne kişiliğiyle. Teknoloji tarihinin en sıra dışı ve en sert adamlarından biri.

Teknoloji Çağını Değiştiren Adam: Stephen Paul Jobs

Jobs, 24 Şubat 1955’te Suriyeli Müslüman bir baba ve İsviçreli bir annenin çocuğu olarak dünyaya geldi ve California’lı bir aileye evlat edinildi. İlk altı ay boyunca üniversite macerasından sıkılan Jobs, ailesinin birikimlerini boşa harcamasını istemediği için okulu bıraktı.

Teknoloji çağını değiştiren adam Stephen Paul Jobs Apple

Steve Jobs, hayatına bir insanın başına gelebilecek en kötü talihsizliklerden biriyle başlayan bir teknoloji gurusu için neden önemlidir? Bu sorunun cevabını bu yazıda bulacağız.

Üniversite yıllarında bile yaşıtlarından çok farklı olan Jobs, okulda öğretilenlerin kendisine göre olmadığını, onun yerine bir şeyler üretmesi gerektiğini keşfederek okulu bıraktı.

Jobs mühendislikle ilgilense de genç tutkusu değişiyordu. Reed Koleji’nden ayrıldıktan sonra 1974’te Atari için video oyunları tasarlamak üzere işe alındı. Jobs için Atari’nin CEO’su; “Steve bir süredir toplantılarımızdan çıktı. Eğleniyor gibi görünüyor. 6 ay toplantılara katıldıktan sonra bir gün odama geldi ve dedi ki:Beni işe almak zorundasın çünkü Atari bensiz bir hiç. İş olmadan buradan ayrılmayacağımÇok kararlı ve inandırıcı görünüyordu, sonunda hedefine ulaştı ve onu işe aldık. bir açıklama yaptı.

Teknoloji çağını değiştiren adam Stephen Paul Jobs Apple

Steve Jobs, Atari macerası sırasında Hindistan’a gidip Budizm’i keşfetmeye yetecek kadar birikim yaptı. Hindistan macerasından sonra tekrar Silikon VadisiNeye dönelim. Döndükten sonra, okul arkadaşı ve o zamanlar Hewlett-Packard’da çalışan Steve Wozniak “Woz” ile yeniden bağlantı kurar. İkili, ABD’de satılan Cap’n Crunch’ın ıslıklarında ufak değişiklikler yaparak AT&T’nin uzun mesafeli aramalar için kontrol frekansı olan 2600 Hz’lik bir ses verebildi. Kısa bir süre içinde, Jobs ve Wozniak, 1974’te şehirlerarası ücretsiz arama yapmak için çalışmaya başladı.mavi kareÜretime başladılar. Böylece ikili ilk kez isimlerini duyurdu.

Woese, Steve’e mantık panosunu tasarlamadaki ilerlemesini anlattı. Bu tasarımın HP tarafından reddedildiğini öğrenen Jobs, okul arkadaşıyla iş yapmayı önerdi.

Steve Jobs Etki Yöntemi olarak bilinir.Gerçeklik bozulma alanı“Steve Wozniak’ın yerine geçtim ve ikili şirketi kurmak için ilk adımı attı. İşletmenin sermayeye ihtiyacı vardı ve Steve tek varlıklarını, bir Volkswagen minibüsünü ve programlanabilir bir Wooze hesap makinesini satarak kazandığı parayla ailesinin garajında ​​çalışmaya başladı.

Sonunda, Apple 1 Nisan 1976’da kuruldu. Steve Jobs ve Steve Wozniak E Ronald Wayne ile elma ben bilgisayar diğerleriSatış için kuruldu. Woz setleri kendisi üretti ve Apple I ilk ev bilgisayarı kulübüiçinde gösterildi.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın