medyauzmani.com

Tecno Megabook S1 Tanıtıldı! Özellikler ve fiyat

Tecno bugün düzenlediği etkinlikte yeni Phantom X2 serisi akıllı telefonlarını tanıttı. Ancak lansman sırasında dikkat çeken başka bir cihaz daha vardı. Hem özellikleri hem de fiyatı ile üst segmente hitap eden Tecno Megabook S1 laptop oldu.

Tecno Megabook S1 Özellikleri ve Fiyatı

Tecno Megabook S1, özellikleriyle öne çıkan bir dizüstü bilgisayar isteyenlerin ilgisini çekiyor. Cihazın en kalın noktası 13,5 mm’dir. Ağırlığı 1,35 kg’dır. Son derece ince ve hafif olmasına rağmen, 16 GB LPDDR5 RAM, 1 TB PCIe 4.0 yüksek hızlı SSD ve çift fan kullanan ICE Storm adlı tescilli bir soğutma sistemi içerir.

Ayrıca cihazda bulunan yeni 12. nesil Intel işlemciler, 35 watt gibi düşük bir güç tüketimine sahip olmalarına rağmen oldukça yüksek performans vaat ediyor. Megabook S1’in 70 watt’lık pilinin 65 watt’lık hızlı şarjı da desteklediğini belirtelim. Yani uzun pil ömrü ve kısa sürede şarj olma özelliği sağlıyor.

Ancak pek çok kişi şüphesiz bu dizüstü bilgisayarı gösteri için satın alacak. Çünkü 16:10 formatında 3.2K panele ve 120Hz ekran yenileme hızına sahip. Ayrıca %100 sRGB renk doğruluğu sağlar.

Serinin bir önceki modeli olan Megabook T1 ile karşılaştırdığımızda cihazın en kalın noktasında 1.3mm daha ince olduğunu ve yeni çift fanlı soğutma sistemine rağmen 130g daha hafif hale geldiğini görüyoruz. Buna karşın 15,6 inçlik ekran boyutu aynı kalıyor.

Tecno Megabook S1’in fiyatı şu şekilde:

  • 16GB RAM / 1TB SSD: 1.599 Dolar
  • 16 GB RAM / 512 GB SSD: 1.499 Dolar

hayır: Fiyat açıklanmasa da 8 GB RAM’e sahip versiyon etkinlikte gösterildi.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın