medyauzmani.com

Tarih belirlendi! YouTube’da kısa filmlerden para kazanma dönemi başlıyor

Günümüzde video alanında en önemli platformlardan biridir. YoutubeTikTok benzeri kısa bir video hizmeti YouTube Kısaları ile ortaya çıktı. Geçtiğimiz Nisan ayında kısa reklamları test eden şirket, reklam gelirlerini içerik üreticileriyle paylaşacağını açıklamıştı. Ancak, bir gelir paylaşımı planladı.

YouTube Kısa Filmlerinden Para Kazanma Dönemi 1 Şubat’ta Başlıyor

Video alanında önemli isimlerden biri olan YouTube, 2020 Kısa bir video paylaşım özelliği olan YouTube Shorts’u duyurdu. Hazırladığı şortlarla büyük hamleler yapmak isteyen firma, içerik üreticilerine teklifler sunuyor. Yeni bir gelir kaynağı Uygulamaya hazır. YouTube ayrıca kısa filmlerden gelir elde etmek için bir tarih belirledi.

Tarih belirlendi!  YouTube'da kısa filmlerden para kazanma dönemi başlıyor

Firmadan yapılan açıklamaya göre şort, 1 Şubat’tan itibaren Daha fazla kullanacaksınız. Bunun nedeni, YouTube Shorts’un 1 Şubat’ta çıkış yapmasıdır. YouTube İş Ortağı Programı Sadece bunun bir parçası olur. Ayrıca program üzerinden gelir elde etmek isteyen üreticilerin yeni sözleşmeyi kabul etmesi gerekiyor.

Ancak içerik üreticilerinin reklam gelirlerinden pay almaya devam edebilmesi için, 10 Temmuz 2023’e kadar Sözleşmeyi imzalaması gerekir. Firmanın bu konudaki açıklaması şu şekilde oldu: YouTube’dan para kazanmaya devam etmek için 10 Temmuz 2023’e kadar YouTube İş Ortağı Programı Şartları’nı kabul etmelisiniz. İş ortaklarının 1 Şubat 2023’te (veya yeni şartların kabul edilmesi üzerine) kısa reklam geliri kazanmaya başlaması için yeni şartları kabul etmesi gerekir.

Ayrıca YouTube, kısa film içeriğindeki reklamlardan da gelir beklemektedir. yüzde 45 içerik yaratıcıları için. Bu ödemeler aylık olarak yapılacaktır. Ayrıca şirketin sahibi olduğu telif hakkı Ayrıca içerdiği müziği ücretsiz olarak kullanacak.

Tarih belirlendi!  YouTube'da kısa filmlerden para kazanma dönemi başlıyor

Yapımcılar, web’de veya cep telefonunda izlenen videolardan ve diğer sitelerden izleyicilerden para kazanacak. programa başvurmak için gerekli koşullar Aşağıdaki gibi:

  • En az 1000 aboneye sahip olmalısınız.
  • Son 3 ayda kısa filmlerde en az 10 milyon izlenme veya YouTube kısa ve uzun videolarında toplam 4.000 saat izlenmiş olmak.

Konuyla ilgili YouTube tarafından yapılan açıklama dikkat çekti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kısa Reklam Geliri Paylaşımı 1 Şubat 2023’te başlayacak. Para Kazanma İş Ortakları, kısa film izlenmelerinden reklam geliri elde etmeye başlamak için Temel Şartlar ve Kısa Reklamlardan Para Kazanma Modülünü kabul etmelidir. Aksi takdirde kısa yayın reklamlarından para kazanamazlar.”

Peki, YouTube kısa videolarından para kazanma dönemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce şorttan para kazanma süreci nasıl olacak? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın