medyauzmani.com

Tamamen yeni Ferrari Roma Spider sanat eseri sunuldu

Süper lüks spor araba markası olarak tanıdığımız Ferrari, tam bir sanat eseri diyebileceğimiz yeni Roma Spider’ı bir gün duyurdu. Tasarım ve performans açısından eşi benzeri olmayan bir spor otomobil olarak adlandırılabilecek Roma Spider, aynı zamanda sınıfının yeni amiral gemisi otomobillerinden biri.

Gelin yeni lüks spor otomobilin teknik ve tasarım detaylarını inceleyelim. Nasıl bir canavarla karşı karşıya olduğumuzu daha iyi anlayacaksınız.

Ferrari Roma Spider hoş bir dokunuşa sahip

Tasarım açısından değerlendirdiğimizde harika dokunuşların olduğu tam bir sanat eseri ile karşı karşıya olduğumuzu söyleyebiliriz.

Ön tarafa baktığımızda ise aracın ön kısmında aracın alt kısmına kadar uzanan etkileyici bir ızgara alanı ile karşılaşıyoruz. Bunun altındaki karbon fiber spoyler dikkat çekerken, Ferrari’nin imzası olan kaput tasarımının da kendisini hissettirdiğini görüyoruz.

Marka bu kez ön kısımda kısmi bir far tasarımına da yer vermiş. En üste çıktığımızda Premium dokunun en iyi şekilde yansıtıldığını görüyorsunuz. Üstü açılabilir tavana sahip üstü açılabilir tarzdaki bir otomobil olan Ferrari Roma Spider, tavanda özel bir doku malzemesi sunuyor.

Bu kumaş tavan için birçok özelleştirme yapabilirsiniz. Sürücülerin dikişlere kadar seçmelerinin mümkün olduğunu hatırlayın. Tavanın açılıp kapanma hızına gelince, Ferrari’ye göre açılma ve kapanma hızı 13.5 saniye. Tabii ki, çatıyı açma hızını deneyimleme fırsatımız olmadı. 😊 Biz Ferrari yalancılarıyız.

Motor teknik özelliklerine geçmeden önce yeni Ferrari Roma Spider’ın iç mekanından hızlıca bahsedelim. Otomobilin içinde, direksiyon simidinin hemen önüne yerleştirilmiş 8,4 inçlik dijital gösterge paneli görüyoruz.

Alışılmış Ferrari direksiyon tasarımının dışında dikey olarak konumlandırılmış bir multimedya ekranı ve hemen altında kontrol butonları yer alıyor. Ek olarak, boyun ısıtmalı birinci sınıf 18 yönlü koltukları da unutmamalıyız.

Ferrari, Roma Spider motoru hakkında neler sunacak?

İşte en çarpıcı kısım burası. Otomobil, toplam gücü 612 beygir olan 3.9 litrelik çift turbo V8 motorla donatıldı. 760 Nm torka sahip olan motor, sekiz ileri çift kavramalı otomatik şanzıman ile geliyor.

Bu motor özellikleriyle otomobil, 200 km/s hıza sadece 9,7 saniyede ulaşabiliyor. – 100 km’ye hızlanma 3,4 saniye sürer.

Bu serinin en ilgi çekici yanı elbette fiyatı. Ancak fiyat konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Aynı zamanda otomobilin ne zaman ve kaç adet çıkacağı da açıklanmadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın