https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Steam LAN dosya aktarım desteği kazanıyor

Steam LAN dosya aktarım desteği kazanıyor


Popüler dijital oyun hizmeti buharDepolama kotası veya yavaş internet bağlantısı olan kullanıcılar için yeni bir özellik üzerinde çalışabilir. SteamDB geliştiricisi Pavel Djundik tarafından keşfedilen yeni Steam kodları, şirketin oyunların tek bir internet hattı üzerinden birden fazla cihaza kopyalanmasına izin vereceğini gösteriyor.

LAN üzerinden dosya aktarımı Steam’e geliyor

valf, el konsolu buhar yüzeyi Birçok cihaza yayılmaya başladı. Steam için geliştirilen yeni özellik, bire bir (Eşler Arası) Steam, oyun aktarımına izin verir. Diğer bir deyişle, oyuncular interneti tüketmeden aynı yerel ağ (LAN) üzerindedir. Bilgisayarlar arasında dosya aktarımı yapabilme.

LAN dosyasının bir Ethernet kablosu kullanılarak veya kablosuz olarak aktarılabileceğine dikkat edilmelidir. Steam’in hangi LAN aktarımını destekleyeceği belli değil. Djundik, Steam Deck sahiplerinin esasen bu özelliğe erişebileceklerini ve oyunlarını bilgisayarlarından kopyalayabileceklerini tahmin ediyor. Dosyaları Steam’de kodla aktarırken Steam Guard’ı Hatta zıplayabileceksiniz.

Bugün birçok oyunun dosya boyutu, İnternet paketlerine göre çok büyük. Bu durumda, oyunları yerel bir ağ üzerinden kopyalamak, ayda yüzlerce gigabayt İnternet tasarrufu sağlayabilir.

Steam’in LAN aktarım desteği Valve için bir kazanç olacaktır. Şirketin sunucu maliyetleri ve Steam’den dosya indiren kullanıcı sayısı azalacak. Böylece büyük oyunların çıkış tarihlerindeki kalabalığın önüne geçilmiş olacak.

Geçtiğimiz günlerde 30 milyon eşzamanlı kullanıcıyı geçerek yeni bir rekora imza atan Steam, geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki oyunseverleri üzecek bir karar aldı. Platform, önerilen dolar kurunu 10 TL’ye yükseltti. Hal böyle olunca da oyunların fiyatları fırladı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın