medyauzmani.com

Steam açıkladı: En çok kullanılan işletim sistemi


Steam, aylık donanım ve yazılım anketlerinin sonuçlarını paylaştı. Bu sayede kullanıcıların platformda kullandığı cihazlar ve işletim sistemleri hakkında bilgi alabiliyoruz. Peki oyunseverler Eylül ayı itibariyle hangi işletim sistemlerini tercih edecek? İşte en çok kullanılan işletim sistemleri!

Steam en çok kullanılan işletim sistemlerinin listesini paylaştı

buharVe Eylül Bu ayın en çok kullanılan işletim sistemi listesini paylaşın. Buna göre geçtiğimiz yıl çıkış yapan ve ilk etapta ciddi sorunlarla gündemden düşmeyen Windows 11, son dönemde sorunlar ortadan kalkmış olsa da hala oyunseverler için tercih edilen sürüm olmaya devam ediyor. Çünkü Windows 10, Ağustos ayına göre yüzde 0,57 düşüşe rağmen yüzde 68,49 pazar payıyla hala önde.

Windows 11’in geçen ay bir önceki performansına benzer bir performans gösterdiğini söyleyebiliriz. Çünkü Ağustos’ta ihrac sadece yüzde 1,06’lık bir artış gördü ve pazar payı yüzde 24,84’e yükseldi. Bunun dışında bir dönemdi ve sonunda Windows 7 güncelleme desteğini kaybediyor Ayrıca geçen ay yüzde 0,20 düşüş gördü ve pastanın yüzde 2,40’ını aldı.

Windows 11 sistem gereksinimleri

şifacı: 1 GHz veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdek, uyumlu 64 bit işlemci veya çip üzerinde sistem (SoC)
VERİ DEPOSU: 4 gigabayt (GB)
depolamak: 64 GB veya daha büyük depolama aygıtı
Sistem bellenimi: Güvenli Önyükleme ile UEFI
TPM: Güvenilir Platform Modülü (TPM) v2.0
Fotoğrafçılar kartı: WDDM 2.0 sürücüsü ile DirectX 12 veya üstü ile uyumlu
Monitör: Çapraz olarak 9 inçten büyük HD ekran (720p), renk kanalı başına 8 bit
İnternet bağlantısı ve Microsoft hesapları: Windows 11 Home’da, ilk kullanımda cihaz kurulumunu tamamlamak için bir İnternet bağlantısı ve bir Microsoft hesabı gerekir. Windows 11’in tüm sürümleri, güncellemeleri gerçekleştirmek ve bazı özellikleri indirip keyfini çıkarmak için internet bağlantısı gerektirir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Windows 11’in neden oyuncular arasında favori olmadığını düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizimle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın