medyauzmani.com

Starlink Türkiye’ye ne zaman hizmet vereceksiniz?

Starlink, ABD ve Avrupa’nın çoğuna hizmet veriyor ve diğer ülkelere yayılmaya devam ediyor. Şirketin hizmet haritası geçtiğimiz günlerde güncellendi ve Türkiye’de hizmet başlangıç ​​tarihi açıklandı.

Elon Musk’ın havacılık şirketi SpaceX’in sahibi olduğu Starlink, Dünya’nın yörüngesindeki binlerce uyduya internet bağlantısı sağlıyor. Şu anda ABD, Fransa, Almanya, İspanya ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerinde mevcuttur.

Starlink Türkiye

Starlink daha önce ülkemiz için faaliyete geçeceği tarihi 2023 yılına ertelemiş ve çok geçmeden bu tarihi süresiz olarak değiştirmişti. Yakın zamanda güncellenen şirket haritasına göre Starlink, 2024 yılında Türkiye’de faaliyet göstermeye başlayacak.

Starlink hizmetinin ülkemizdeki fiyatı henüz bilinmiyor. yurt dışında şirket 499 dolarKurulum hizmeti vermektedir. Hizmet için aylık ücret ise 99 dolar. Türkiye için bir fiyat dolar kuru olarak belirlendiyse, kurulum ücreti 10 bin Türk Lirasıeğer aylık ücret bin 900 lira O buralarda olabilir. Daha fazla detay önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

Speedtest tarafından geçtiğimiz aylarda paylaşılan bir rapora göre Starlink, birçok ülkede genişbant indirme hızlarını geçmiş durumda. Hizmet, dördüncü çeyrekte ABD’de 104,97 Mbps indirme hızına ulaştı. Ancak, ülkenin en yüksek ve en düşük indirme hızlarının orantısız olduğu belirtilmelidir. Örneğin, en yüksek indirme, 191.08 Mb/sn En düşük indirme hızıyla fl’deyken 64,95 Mb/sn Oregon ile.

Ookla anketine göre Starlink, 18 ülkenin 14’ünde sabit internet servis sağlayıcılarından daha iyi performans gösterdi. Örneğin, Avustralya’daki ortalama hizmet sağlayıcılar 51,35 Mb/sn İndirme hızı sunarken, Starlink 141,55 Mb/snSağlanan hız.

Peki, Starlink hakkında ne düşünüyorsun? Türkiye’de sunduğunu düşündüğünüz minimum indirme hızı nedir? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın