medyauzmani.com

Spotify podcast’leri kontrol ediyor!


spotifyİsveç merkezli bir müzik ve podcast yayın hizmeti olarak öne çıkıyor. Platformda neredeyse sınırsız müzik seçeneklerinin yanı sıra birçok podcast bulunuyor. Bu podcast’lerin bazıları kullanıcılar için oldukça faydalı olsa da bazen kötü niyetli içerikler de üretilebilmektedir.

Spotify, zararlı içeriği engellemek için yeni bir adım attı

Platformdaki bu tür zararlı içeriklerden kurtulmak isteyen Spotify, podcast’leri kontrol edebilen bir şirket satın aldığını duyurdu. Spotify’dan yapılan açıklamaya göre, satın aldıkları Kinzen şirketi, potansiyel olarak zararlı içeriği ve birden çok dilde nefret söylemini analiz etmek için makine öğrenimi ve insan uzmanlığını kullanıyor.

Spotify, Kinzen’in platform için daha güvenli ve keyifli bir deneyim sunmamıza yardımcı olacağını belirtti. Kinzenn’in kullandığı teknolojinin özellikle podcast’ler ve diğer ses formatları için uygun olduğu söylenirken, Spotify’da bu tür kötü amaçlı içeriklerin kontrol edilmesinin çok önemli olduğu belirtildi.

https://i0.wp.com/shiftdelete.net/wp-content/uploads/2022/08/Spotify-yeni-Premium-kullanicilarina-ucretsiz-abonelik-sunuyor-1.webp?resize=1170%2C658&ssl=1

Popüler platformun yüzlerce farklı dilindeki kötü niyetli içerikleri tespit etmenin çok zor olduğunu vurgularken, Kinzen’in bu konuda çok yardımcı olacağına değindi. Buna göre Kinzen Spotify, kötüye kullanım ortamını tespit etmeye ve platformda ortaya çıkan tehditleri belirlemeye yardımcı olacak.

Aslında bu iki şirket 2020’den beri birlikte çalışıyor. Öncelikle içerik dezenformasyonu için birlikte çalışan şirketler, özellikle COVID-19 ile ilgili bazı yanlış bilgileri filtrelemeyi başardı.

Pandemi sırasında Sportify’da çok fazla yanlış bilgi içeren podcast’ler yayınlandı ve platform büyük tepki aldı. Yüzlerce doktor ve bilim insanı, Spotify’ı yanlış bilgilerin yayılmasını önlemek için bir politika yürürlüğe koymaya çağırdı. Spotify, bu gelişmelerden yola çıkarak podcast bölümlerinde COVID-19 ile ilgili çeşitli önlemler aldı.

Spotify, Kinzen’i entegre ederek gelecekte bu tür yanlış bilgilendirmelerin önüne geçmeyi hedefliyor. Bu adımın ne kadar faydalı olduğunu bekleyip göreceğiz. Peki Spotify’daki kötü niyetli podcast’ler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın