https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml

Sony Honda Mobility’nin elektrikli araçlara verdiği tarih!


Son yıllarda otomobil endüstrisindeki elektrikli otomobil devrimi tüm hızıyla devam etti. Birçok otomobil üreticisi kısa ve uzun vadeli yatırımlarına hazırlanıyor veya yeni ortaklıklar kuruyor. Honda ve Sony, Mart 2022’de ortak girişim anlaşması imzaladıklarını açıkladılar. Şirketler, Sony Honda Mobilite A.Ş. adı altında birleştirildi

Sony Honda Mobility, 2026’da otomobil satışlarına başlayacak

Elektrikli araç üretimini hızlandıran Sony Honda Mobility yol haritası açıklandı. Şirketin başkanı Yasuhide Mizunoi, 2025’te ön sipariş almaya başlayacaklarını ve 2026’da ilk satışlarını yapacaklarını söyledi. Ayrıca ilk satış yeri olarak Amerika Birleşik Devletleri seçildi. Şirket aynı yıl Japonya’da da satışlara başlayacak.

Sony Honda Mobilite

Yasuhide Mizunoi bu konuda şu açıklamaları yaptı;

Sony Honda Mobility olarak 2026 baharında Kuzey Amerika’da ilk teslimatları planlıyoruz. 2026’nın ikinci yarısında Japonya’da teslimatlara başlama kararı aldık. Sadece fiziksel bir ulaşım aracı olarak değil, otomobillere de odaklanacağız. aynı zamanda bir eğlence ve duygusal alan.

Yeni şirket, Sony ve Honda’nın kendi alanlarındaki uzmanlığından yararlanarak alanında en iyisi olmak istiyor. Honda’nın mevcut çevre ve güvenlik teknolojileri, mobilite çalışmaları, araç üretim teknolojisi ve satış sonrası hizmet uzmanlığı kullanılacak. Sony tarafında ise görüntüleme, algılama, iletişim, ağ oluşturma, eğlence, kullanıcı ve çevre teknolojileri ile uyumlu yeni nesil mobilite hizmetlerinden yararlanmayı hedefliyor.

Sony Honda Mobilite
Teknolojihaberleri.org.tr’in kurucusu Hakkı Alkan, Sony’nin CES 2020’de tanıtılacak Vision-S model setinde

Sony daha önce otomotiv dünyasına gireceğine dair işaretler veriyordu. Öyle ki şirket, elektrikli konsept otomobillerini CES 2020 ve 2022’de sergiledi. Yeni şirket, Honda’nın Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 12 tesisinden birinde üretilecek. Ancak üretim ölçeğine dair herhangi bir detay paylaşılmadı.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın