medyauzmani.com

Snapdragon 8 Gen 2’nin iddialı özellikleri performansıyla şekilleniyor!


Snapdragon serisi ile akıllı telefon sektöründe önemli bir paya sahip olan Qualcomm, son yıllarda mobil işlemci dünyasının en büyük oyuncularından biri haline geldi. Şirket, yeni amiral gemisi modeli üzerinde çalışmaya devam ediyor. Önemli kaynakların paylaştığı bilgiler ışığında işlemcinin özellikleri şekilleniyor.

Snapdragon 8 Gen 2 Adreno 740 GPU kullanacak

2021 yılında piyasaya sürülen Snapdragon Gen 1 ile büyük bir başarı yakalayan Qualcomm, geçtiğimiz aylarda 8+ Gen 1 sürümünü yayınlayarak bu başarısını devam ettirdi. Şirket, amiral gemisi serisinin yeni üyesi Snapdragon 8 Gen 2 işlemci için agresif bir şekilde hazırlanıyor. İşlemci, 15-17 Kasım tarihleri ​​arasında düzenlenecek Qualcomm Snapdragon Zirvesi etkinliğinde tanıtılacak.

Snapdragon 8 Nesil 2

Daha önce önemli kaynaklar tarafından ortaya atılan iddiaya göre iki Cortex-X3, iki Cortex-A720, iki Cortex-A710 ve iki Cortex-A710’dan oluşan 1+2+2+3 CPU konfigürasyonunda bir Snapdragon işlemci piyasaya sürülecek. Ancak gelen son bilgiler, bu kadroda bazı değişikliklerin olacağını gösteriyor.

Sızıntılarıyla adından söz ettiren IceUniverse, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin Cortex-A720 yerine Cortex-A715 çekirdekleriyle geleceğini söyledi. Ayrıca Cortex-X3 maksimum 3.2 GHz hıza, Cortex-A510 ise maksimum 2 GHz hıza ulaşacak. Cortex-A715 ve Cortex-A710 çekirdekleri 2,8 GHz’e kadar çalışacak.

Snapdragon 8 Nesil 2

Yeni Snapdragon modeli, oyun oynama ve video düzenleme gibi ağır görevlerin üstesinden gelmek için Adreno 740 GPU’yu kullanacak. Öte yandan, modelin şimdiye kadarki en iyi işlemcilerden biri olması bekleniyor. Öyle ki işlemci 3.4 ila 3.5 GHz saat hızına sahip ultra yüksek frekanslı bir işlemci olacak.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın