medyauzmani.com

SMS Pazarlama İçin İçerik Nasıl Yazılır – TeknolojiHaberleri®

SMS pazarlaması, müşterileri bir şirketin mevcut teklifleri hakkında bilgilendirmenin harika bir yolu olabilir. Doğru kampanya planlaması, uzun vadeli sonuçlara ulaşmaya ve satışları artırmaya yardımcı olur.

Ancak bu ancak kaliteli metinlerle mümkündür. Bugün size SMS pazarlaması için yüksek kaliteli içeriği nasıl yazacağınızı anlatacağız.

SMS pazarlaması için içerik nasıl yazılır?

Pek çok profesyonel, satışları artırmak için SMS pazarlamasını bir araç olarak görmezden geliyor. Bunun nedeni, alıcıların çok sayıda iletiyi spam olarak algılamasıdır. Bu durum, bu tür kampanyaların etkinliğini önemli ölçüde azaltmaktadır. Bununla birlikte, mektup yazmaya yetkin bir yaklaşım istenen sonuçları getirebilir. Araştırmalara göre müşterilerin %75’i SMS ile teklif almayı tercih ediyor. Ayrıca bu mesajların açılma yüzdesi %98’e ulaşıyor.

SMS ile özel teklifler yazın

Kullanıcıya ne sunmanız gerektiğini hemen söyleyin. “Harika haber!” gibi yüksek sesle genel ifadeler kullanmanıza gerek yok. , “Harika gösteri!” vb. İster bir açılışa davet ediyor ister hediye veriyor olun, hangi harika indirimi sunduğunuza anında karar verin.

Kural olarak, müşteri ne gördüğünü hemen hatırlar. Çok fazla yazmayın, çoğu kişi cep telefonlarında uzun mesajları okumaz. Ancak teklifinizle ilgilenirlerse, onlara hemen yararlanma fırsatı verin. Örneğin, bir web siteniz varsa, ona bir bağlantı bırakın. İdeal olarak, hizmet sunuyorsanız kullanıcıları doğrudan bir satın alma veya kayıt sayfasına yönlendirmelisiniz.

SMS mesajlarının başarısının büyük ölçüde metnin kalitesine bağlı olduğunu unutmayın. Bunu yapmak için Essay Tigers hizmetlerini kullanın. Hatalardan ve yazım hatalarından kaçınmanıza ve SMS pazarlama metninizi başarılı ve parlak hale getirmenize yardımcı olacaklar.

Okuyucuya saygı gösterin – bağırmayın veya emojiyi aşırı kullanmayın

Kullanıcıya itirazlarınız çok duygusal olmamalıdır. Tüm duygularınızı ve duygusal renginizi sözlü düzeye aktarmak en iyisidir. Bu kelimelerden sadece birkaçı olmalı, ancak bu potansiyel tüketicileri işsiz bırakmayacaktır.

Farklı ifadelerle deneme yapmayın, çünkü müşteri, onlar olmadan da ruh halinizi ve hırslarınızı anlamalıdır. Hala mobil iletişimi kullanmadan hayal edemiyorsanız, kötüye kullanmayın. İzlenimi bozmamak ve alıcıyı uzaklaştırmamak için bir tanesi yeterli olacaktır.

Çok fazla noktalama işareti, özellikle ünlem işareti kullanmayın. Okuyucu ona bağırıyormuş gibi hissedebilir. Bu, sizi tanımanın ve daha fazla işbirliğinin ilk izlenimini bozabilir.

Sms pazarlama için içerik nasıl yazılır?

Gönderenin adını, telefon numarasını ve e-posta adresini yazın

Bunun birkaç nedeni olduğundan, iletişim bilgilerinizi eklediğinizden emin olun. İlk olarak, İnternet’teki çok sayıda dolandırıcılık nedeniyle. İnsanlar aldıkları mesajlara güvenmezler ve alıcının bütünlüğünden emin değillerse linklere tıklamak istemezler. Ve resmi şirket bağlantılarına sahip olmak onlara bu güveni verecektir.

Alıcılara kendileri için en uygun iletişim aracını seçme seçeneği bırakmak için e-posta adresini ve telefon numarasını belirtin ve gönderenin adını belirtmeyi unutmayın.

Harekete geçirici mesaj yazın (CTA)

Postaların temel amacı satışları ve müşteri tabanını artırmaktır. Bu nedenle, SMS’in sonunda bir harekete geçirici mesaj bulunmalıdır. Alıcıların sizden belirli talimatlar beklediğini unutmayın, bu nedenle CTA’nızın açık, güçlü ve şeffaf olduğundan emin olun. Etkili harekete geçirici mesajların harika örnekleri şunları içerir:

  • Şimdi al
  • indirimli rezervasyon yapın
  • Acele et!

Sms pazarlama için içerik nasıl yazılır?

70 karaktere kadar metin mesajı yazın

Kampanyanın yüksek etkinliğini sağlamak için SMS kısa ama öz olmalıdır. Anahtar bilgileri ve teklifinizi son kullanıcıya açık ve öz bir şekilde iletmelidirler. Alıcının ilgisini çekmek için sadece birkaç saniyeniz var. Bu nedenle, karmaşık ve uzun mesajların okunmama olasılığı daha yüksektir. Bu nedenle, SMS bildirimleri için en uygun boyut 70 karaktere kadardır.

çözüm

SMS pazarlama, satışları artırmak ve mevcut müşterilerle iletişimi sürdürmek için en güçlü araçlardan biridir. Verimliliği sayesinde hızlı bir şekilde satış yapmaya, özel teklifler vermeye, yarışmalara katılmaya davet etmeye, hizmet satmaya vb. Yardımcı olur.

Ancak, yalnızca yetkin planlama, hedef kitle hakkında bilgi ve iyi düşünülmüş yazışma metinleri, SMS pazarlamasını işletmeniz için etkili bir araç haline getirebilir.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın