medyauzmani.com

Skywheel ET5 elektrikli SUV yangın tehlikesini atlattı!

Elektrikli araç dünyasının lider firmalarından biri olan Skywell, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de çıkan bir yangın nedeniyle dikkatleri üzerine çekti. Öyle ki, şirketin elektrikli SUV modeli şarj olurken bir anda yanmaya başladı. Detaylar burada…

Skywell elektrikli SUV şarj olurken yanmaya başladı!

Elektrikli araçların son yıllarda yaygınlaşması beraberinde yangın kazalarına da yol açmıştır. Öyle ki geçtiğimiz aylarda Tesla Model Y elektrik arızası nedeniyle bir anda alev almaya başladı. Şimdi aynı şey Skywell elektrikli SUV’a da oldu.

gök kuyusu ateşi

Ankara’da son dakikalarda sıfırda olan Skywell ET5 elektrikli otomobil, şarj olurken bir anda yanmaya başladı. Kısa bir süre sonra Brand tarafından yapılan açıklamada, yangının otomobilden değil, kablo makarası uzatmasının kullanılmasından kaynaklandığı belirtildi.

Skywell, 2021 yılının Kasım ayında Türkiye pazarına girdi. Ülkemizde de ilk kez yüzde 100 elektrikli olan ET5 modelinin satışına başladı. Yılda 2000’den fazla sipariş alan marka, son olarak 15 ülkedeki dağıtım ve yönetimini Türkiye’ye verme kararı aldı.

Peki sizler bu dava hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın