medyauzmani.com

Sigorta hakkında sık sorulan 5 soru!

Araç sahipleri için en önemli sigorta ürünlerinden biri olan kasko, çoğu zaman trafik sigortası ile karıştırılmaktadır. Kasko, bazı istenmeyen durumlarda araç sahiplerine verilen zararları karşılayan bir sigortadır. Trafik sigortası gibi yasal olarak yaptırma zorunluluğu yoktur. Ancak sunduğu garantiler nedeniyle her araç sahibine büyük fayda sağlayan bir sigorta ürünü olduğunu da ekleyelim.

Sigorta hakkında sık sorulan 5 soru!

Peki, kasko ile ilgili en çok sorulan sorular neler biliyor musunuz? Rica etmek sigorta Sigorta ile ilgili en sık sorulan sorular ve cevapları…

  • Araç sigortası hangi teminatları kapsar?

Kasko, bir çarpışma, çarpışma veya hırsızlık durumunda devreye giren bir sigorta ürünüdür. Aynı zamanda doğal afetler, kundaklama, toplu hareketlerden dolayı aracın zarar görmesi, aracın üçüncü şahıslarca zarar görmesi gibi durumlarda, zarar limitleri içinde olmak kaydıyla zarar karşılanabilmektedir. Burada önemli olan sigorta poliçesinde yer alan teminatlardır. Araç sahipleri, poliçelerine ek teminatlar dahil edilmesini sağlayabilirler, bu durumda poliçe teminatları çok daha geniş olacaktır.

  • Araç kasko fiyatları nasıl belirlenir?

Kasko sigortasında fiyat belirlenirken sadece otomobilin marka ve modeli dikkate alınmaz. Aracın plakasının bulunduğu ilçe, ikamet ettiği şehir, daha önceki hasarları, hem araç hem de sahibine ait kaza bilgileri prim oranı belirlenirken dikkate alınan unsurlardır. Elbette arabanın modeli ve cinsi de dikkate alınır ve tüm bu bilgiler doğrultusunda kasko sigortasında primler yani oranlar belirlenir. Aynı marka ve modeldeki iki araç için farklı fiyat tekliflerinin verilmesinin nedeni budur. Diğer parametreler, iki araç için teklifin farklı sayılara karşılık gelmesini gerektirebilir.

Araç kasko değerleri Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Federasyonu (TSB) tarafından belirlenmektedir. Bu değerlerin belirlenmesinde her ay piyasada bulunan araç modelleri, araçların yaşı dikkate alınmaktadır. Araç sahipleri de TSB web sitesi üzerinden kasko bedelini öğrenebilmektedir.

  • Trafik sigortası hangi durumlarda ödeme yapmaz?

Araç sahipleri, kasko yaptırdıkları halde ödeme yapılmayan durumları da bilmelidir. Araç, kasko poliçesinde yer almayan bir durum nedeniyle hasara uğrarsa, sigorta bu hasarı karşılamayacaktır. Araç Hasar Sigortası Genel Şartları dışında sigorta ödenmez. Bunun dışında alkollü araç kullanma veya ehliyetsiz araç kullanma durumlarında sigortanın ödeme yapmadığını belirtelim. Aynı durum uyuşturucu kullanımı için de geçerlidir. Sigorta belgesi bu konuda gerekli tüm bilgileri içerir.

  • En karlı araba sigortası şirketi hangisidir?

Pek çok faktörü göz önünde bulundurduğumuzda Generali Sigorta’nın araç sahipleri için en avantajlı kasko seçeneği olduğunu söyleyebiliriz. Araçları için uygun fiyatlara sigorta yaptırmak isteyen birçok araç sahibi de bu firmayı tercih ediyor. Generali Sigorta’nın sunduğu kasko sigortasının bu kadar çok tercih edilmesinin sebeplerinden biri de sunduğu indirimlerdir.

Hasarsızlık indiriminin yanı sıra sözleşmeli hizmet indirimi, muaf poliçe indirimi gibi birçok indirim fırsatı da sunulmaktadır. Bu nedenle kasko seçeneğinden yararlanmak isteyenler Generali Sigorta’yı tercih ediyor. Firmanın generali.com.tr web sitesini ziyaret ederek hem kasko sigortası hem de sunulan ayrıcalıklar hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

  • Araç sigortası yol yardımı karşılıyor mu?

Yol yardımı da Generali Sigorta’nın araç sigortası kapsamındadır. Arıza veya kaza durumunda çekici, kurtarma ve yol onarım hizmetleri karşılanmaktadır. Ancak lastik patlaması ve benzinin bitmesi gibi sık durumlarda yedekleme yapıldığını bilmeyenler için ekleyelim. Üstelik bu hizmetlerden 7/24 faydalanmak mümkün!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın