medyauzmani.com

Şeffaf tasarıma sahip Red Magic 8 Pro, TENAA’da göründü!

Oyun odaklı telefonlar geliştiren ZTE Nubia’nın alt markası Red Magic, yeni amiral gemisi ile çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyunseverler için yüksek performans amacı ile cihazın tasarımı TENAA’da ortaya çıktı. İşte şeffaf arka kapağı ve tasarım fotoğrafları ile yeni Red Magic 8 Pro!

Şeffaf arka kapaklı Red Magic 8 Pro tasarım detayları!

Aslında Red Magic 8 Pro hakkında az çok bilgi sahibi olduğumuz söylenebilir. Çin veri tabanında gördüğümüz bazı telefon detaylarını daha önce öğrenmiştik ve sizlerle de paylaşmıştık. Bu sefer telefon hakkında eskisinden daha fazla bilgiye sahibiz ve telefonun tasarımına aşinayız.

Şeffaf arka kapaklı Red Magic 8 Pro tasarım detayı

Red Magic 8 Pro’ya önden bakıldığında köşeli, kutumsu gövdesi nedeniyle akla Samsung’un amiral gemisi Galaxy S22 Ultra geliyor ancak telefonun arka yüzü benzersiz bir tasarım diline sahip.

Cihazın üst kısmında ise üçlü kamera kurulumu ve flaşı görüyoruz. Bataryanın telefonun büyük bir bölümünü kapladığını düşünürsek uzun bir batarya ömrü ile karşılaşmayı bekleyebiliriz. Ekranda görünür bir çentik olmadığı için selfie kamerasının ekranın içine gizlendiği düşünülüyor. Düz bir gövdeye sahip olan telefonun ses kontrol tuşları sol tarafta yer alıyor. Sağda parmak izi okuyuculu güç düğmesi var.

Yeni Qualcomm işlemci tarafından desteklenmektedir!

Telefonun donanım kısmına baktığımızda Qualcomm’un 4nm üretim sürecinden geçen yeni amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisinin kullanıldığını görüyoruz. Bu platformun yanı sıra 16 GB’a kadar LPDDR5 RAM ve 1 TB’a kadar UFS 4.0 depolama seçeneği sunan telefon, bugün Android’in son sürümü olan Android 13 ile kutudan çıkacak.

Alışılmışın dışında Red Magic 8 Pro, kullanıcılara 5000mAh ve 6000mAh olmak üzere iki farklı pil seçeneği sunuyor. Ancak hangi seçenek seçilirse seçilsin telefon bataryasını 165W hızlı şarj ile şarj ediyor. Son olarak 163.98 mm uzunluğunda, 76.35 mm genişliğinde, 8.9 mm kalınlığında ve 228 gram ağırlığında olan telefon.

Peki 2023 yılının başlarında çıkması beklenen Red Magic 8 Pro’yu nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın