medyauzmani.com

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Blockchain ve güzel metaverse haberi!


Son yıllarda blockchain ve kripto para terimleri giderek hayatımızın bir parçası haline geldi. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu gelişmeler yakından takip edilmektedir. Birçok kişi bu alanlara yatırım yapmaya devam ederken, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mohamed Fateh Qasr yeni yatırım planlarını açıkladı.

Cassir, bir “Blockchain ve Metaverse platformu” oluşturacaklarını söyledi.

Dün başlayan ve iki gün sürecek olan Avrasya Blockchain Zirvesi, İstanbul tersanesinde gerçekleştirildi. Uzmancoin.com’da yer alan habere göre, etkinlikte konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kasir, bakanlık olarak Dijital Teknolojiler Platformu adı altında şunları söyledi:Metaverse platformunda Blockchainkuracaklarını söyledi.

Zincir ve Metaverse Bloğu

Blockchain ve Metaverse Platformu, 2023 sanayi ve teknoloji stratejisi doğrultusunda ortaya çıkan projelerden biri olarak ortaya çıkıyor. Blockchain ve kripto paraya önem verdiklerini kaydeden Kacır, konuşmalarında şu açıklamalarda bulundu.

Yüksek teknolojili iş konularına ilişkin politikaların belirlenmesi, ilgili sektör sorunlarının tespit edilmesi ve çözümlerin geliştirilmesi amacıyla ilgili paydaşların katılacağı bir dijital teknoloji platformu oluşturma sürecindeyiz. Bunlardan biri Blockchain ve Metaverse Platformu olacak.

Dijital cüzdan, Dijital Teknolojiler Platformu adı altında gerçekleştirilecek platformlardan biri olacak. Kasir, şifreli para ve dijital kimlik bilgilerini saklayabilen, TC kimlik kartına sahip, güvenliği artırılmış bir dijital cüzdan geliştirmek için çalıştıklarını belirtti.

Zincir ve Metaverse Bloğu

Dijital Teknolojiler Platformu kapsamında yer alan bir yenilik, kripto para birimlerinin yasa dışı kullanımını önleyecek olan Crypto Radar projesiydi. Bu proje aracılığıyla bakanlık, blok zinciri üzerinde canlı analizler yapacak ve kara para aklama ve terörün finansmanı gibi yasadışı kripto para kullanımını izleyecek.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın