medyauzmani.com

Sanatta akıllı telefon etkisi! Özgür Çabuk’tan özgün bir eser sergisinin açılışı!


Akıllı telefon kameraları her geçen gün daha iyi hale geliyor. Bu, daha önce büyük DSLR’lerle yapılan birçok şeyin, her zaman yanımızda bulunan bu araçları kolayca kullanmasını sağlar. Bunun bir başka örneğini de sanat dünyasında görüyoruz. Tamamı Özgür Çabuk’un akıllı telefonla çektiği fotoğraflardan oluşan Aslı Çalışma sergisi yakında başlayacak.

Özgür Çabuk Gerçek İş Fuarı 7-23 Ekim tarihleri ​​arasında gerçekleşecek!

7-23 Ekim 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek olan sergi, pazartesi hariç her gün 23:00-18:00 saatleri arasında kapılarını ziyaretçilere açacak. Galerinin sahibi Özgür Çabuk, son sanatsal serüvenini şu sözlerle anlatıyor:

Özgür (Babanızın insan psikolojisine olan derin ilgisi onun için görüneni değil, bir yaşam durumunda perde arkasında ve arka planda olanı önemli kılmıştır. Evliya Çelebi’nin dili rüyalarında kalır ve Özgür (Abuk’un insanlarla muhatap ol ve ona yol göster) coğrafya ile ilgili değil, insanlığa bir sefere çıkmıştır.

Yolculuktan sonra bir keşif gezisine çıktı. İnsanların olduğu her yer görülmeye değerdi. Özgür Kabuk, birçok fotoğrafında ters ışık kullanıyor, fotoğraftaki kişilerin kimliklerini belirsizleştiriyor ve onları bambaşka bir hale getiriyor. Böylece orijinale ulaşma çabasını yansıtır ve aksi takdirde onunla sınırlı kalacak sahneleri genelleştirir. İnsan hissi, görünen ve görünmeyen, görünen ve görünmeyen, bizi etkileyen duygular, kendi aynamızda görmekten kaçındığımız şeyler, onların görüntülerinde ön plana çıkar ve sizi kendi yolunuza yönlendirir.

Fotoğrafçılar, diğer sanat uzmanları gibi, bir bakıma günümüz toplumunun samanıdır. Üzerimize akan hayat, görünüşte ilgisiz görünen milyonlarca elementin milyarlarca kombinasyonuyla dalgalar halinde gelir. Bazılarımız, bu kombinasyonların yarattığı anlamları algılama veya anlamlandırma yeteneğine sahibiz. Özgür Kabuk onlardan biri. Gerçeklikten türettiğiniz anlamlar veya ona yakışan, hayata bakış açınızı görsel olarak ayarlayabilir ve zenginleştirebilir. Karar senin.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın