medyauzmani.com

Samsung’tan kulaklıklar ve saatler için yeni özellikler!

Akıllı telefonların hayatımızın her alanında yer almaya başladığı bu günlerde akıllı saat ve kablosuz kulaklık kullanımı katlanarak arttı. Artık telefonlarımızdaki birçok özelliği akıllı saatler ve kulaklıklar aracılığıyla kontrol edebiliyoruz. Samsung, yeni güncelleme ile akıllı saat ve kulaklık modellerine yeni özellikler getiriyor.

Samsung akıllı saatler ve kulaklıklar yeni özellikleri memnuniyetle karşılıyor

SAMSUNG; Galaxy Watch 5, Galaxy Watch 4 ve Galaxy Buds 2 Pro’ya yeni yardımcı özellikler getiriyor. Yeni güncelleme ile bu cihazlar artık akıllı telefon kullanıcıları için kamera kontrolünde daha önemli bir rol oynayacak.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro ve Galaxy Watch 5

Yeni güncelleme ile Galaxy Buds 2 Pro, kullanıcılar telefonlarına video kaydederken her bir kulaklıkta bulunan mikrofonu kullanarak 360 derecelik ses kaydetme özelliğine kavuşuyor. Samsung, kulaklıkta tanıtılan yeni özelliğin 360 derece ses kaydı ile yüz yüze bir deneyim sağladığını iddia ediyor. Güney Koreli şirket, kaydedilen kayıtları kulaklık yardımıyla dinleyerek gerçekçi bir ses deneyimi sağlayabileceğini belirtti.

Bu özellik, Galaxy Buds 2 Pro’nun hem sol hem de sağ mikrofonların aynı anda ses kaydetmesine olanak tanıyan Bluetooth LE Ses sistemi sayesinde mümkün oluyor. Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 4 ve Audio LE desteğiyle One UI 5.0 veya sonraki sürümünü çalıştıran gelecekteki Samsung Galaxy telefonları ile 360 ​​derecelik ses kayıtları mümkün olacaktır.

Akıllı saat cephesinde, Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4 serisi, Şubat ayında gelecek bir güncelleme ile yeni kamera yakınlaştırma kontrollerine sahip olacak. Hatta bu saatlerde zaten kamera yakınlaştırma özelliği bulunuyor. Ancak güncelleme ile saat kadranına basarak veya dönen çerçeveyi çevirerek kamerayı yakınlaştırıp uzaklaştırmak mümkün olacak.

Samsung, sunduğu güncelleme ile özellikle içerik üreticilerine büyük bir rahatlama sağlıyor. Peki Galaxy Buds 2 Pro kulaklık modelinin yanı sıra Samsung Galaxy Watch 4 ve Watch 5 akıllı saatlerine gelecek olan yeni güncellemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın