https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Samsung, uydu iletişimi için belirleyici adımı attı!

Samsung, uydu iletişimi için belirleyici adımı attı!

Apple, akıllı telefonlarını sınırlı da olsa uydu iletişimine uygun hale getirdikten sonra sektöre yeniden yön verdi. Ancak Samsung, uydu iletişimi kavramını daha da ileriye götürmeye ve günümüze uyarlamaya kararlı. Detaylar burada…

Samsung, uydu iletişimi için belirleyici adımı attı!

Samsung, bu yıl uydu iletişiminde önemli hamleler yapacak. İlk denemelerinde Google Pixel 7 modellerinde bulunan modemi kullandığını belirtiyor. Elbette bunun satışta olan cihazların yeni özellikleri destekleyeceği anlamına gelmediğini varsaymak.

samsung uydu iletişimi

Samsung’un uydu iletişim teknolojisine baktığımızda, Apple’da olduğu gibi sınırlı mesajlaşmadan daha fazlasını sunacağını anlıyoruz. Örneğin tam boyutlu mesajları, hatta fotoğrafları ve videoları istediğimiz gibi paylaşabileceğiz.

Bu teknolojide haberleşme için 5G NTN yani Karasal Olmayan Ağlar kullanılmaktadır. Yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi paylaşmak istediğiniz veriler önce uyduya gönderiliyor. Ardından yer istasyonları ilgili verileri uydudan çeker. Oradan acil servislere veya mesaj göndermek istediğiniz kişilere iletir. Yani aslında tam da olması gerektiği gibi çalışıyor.

Önemli bir detay olarak Samsung’un Exynos 5300 modemleri ile bu teknolojiyi entegre ettiğini söyleyelim, ilk olarak cihazlarında kullanmak isterse ilginç bir durum göreceğiz. Çünkü bu durumda amiral gemisi değil ama orta ve alt kısma kadar ulaşabiliyor. Çünkü S serisi artık Qualcomm çiplerini ve teknolojilerini kullanıyor. Ancak çok kısa bir süre içerisinde hayata geçirmeyi planladığınız için hepsini önümüzdeki süreçte hep birlikte göreceğiz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın