https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Samsung OLED mi, QLED mi? Farklılıklar nedir?

Samsung OLED mi, QLED mi? Farklılıklar nedir?

TV alırken çok sayıda teknik terim kafanızı karıştırır. Ekran tipi olarak OLED mi QLED mi ayırt etmek çok zor. Çünkü bu iki teknoloji günümüzde çok gelişti. Bu videoda inceleyeceğimiz iki modelde yeni nesil Quantum Dot teknolojisini kullanıyor. Peki diğer farklar neler? Gelin detaylara girerken Samsung’un deneyiminin sizinle birlikte yaşadığı alana bir göz atalım.

Samsung OLED mi, QLED mi? Farklılıklar nedir?

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Samsung OLED veya QLED TV satın almak için buraya tıklayın

İncelediğimiz her iki TV de 4K çözünürlüğe sahip olmak ve Nöral kuantum işlemcisi 4K çözünürlük ile geliyor. Bu tam işlemci 20 AI ağı içerir. Bu çoklu yapay zeka, izlediğiniz içeriğe göre etkinleşir, doku, keskinlik ve renkte iyileştirmeler uygular ve resmi 4K kalitesine yükseltir.

Mini Led Ulan QN95B Neo QLED TV Çok yüksek parlaklık oranlarına ulaşabilir. Samsung OLED S95BEn büyük özelliğine bir göz atalım. Bağımsız çalışan pikseller, tamamen kapanarak ve diğer OLED teknolojilerinden farklı olarak Quantum Dot teknolojisi sayesinde derin siyahlar sunar. Kuantum HDR OLED teknolojisi %50’ye varan parlaklık farklılıkları sunabilmektedir.

Gördüğünüz gibi kullanılan tüm TV’ler ve teknolojiler üst düzey bir görüntü ve izleme deneyimi sunuyor. Elbette bu farklılıklar sizin izleme deneyiminizi de etkiliyor ancak TV seçiminizde cevabını bulmanız gereken tek bir soru var o da “Gündüz veya gece daha fazla içerik tüketiyor musunuz?Bu sorunun cevabı, doğrudan kullanılan ekran teknolojisi hakkında belirli bir karar vermenizi sağlayacaktır.

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın