medyauzmani.com

Samsung, içten ve dıştan katlanabilir bir ekran sunuyor

Samsung, katlanabilir ekran teknolojisine yaptığı yatırımı artırıyor. samsung ekran“,”İçeride ve dışarıda esneklik“adlı 360 derecelik menteşeye sahip katlanabilir OLED paneli duyurdu. Yeni tasarım, panelin içe ve dışa doğru bükülmesine olanak tanıyor. Bu sayede mevcut katlanabilir telefonlar gibi açılarak genişletilip küçültülebiliyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5’in Esnek Giriş ve Çıkış ekranı olacak mı?

Samsung Display, yeni katlanabilir prototip İçeride ve dışarıda esneklik Merakla. İçeri ve dışarı katlanabilen paravan, katlama sektöründeki en büyük sorunlardan biri olan menteşe kalınlaşmasının önüne geçebiliyor.

Samsung’un Galaxy Z Fold ve Z Flip serisinin katlanabilir ekranları, belirgin bir menteşe farklılığına sahip. içeri ve dışarı esnetin Öte yandan panel, menteşenin kalınlığını azaltan daha büyük bir katlanma yarıçapına sahiptir. Samsung bu menteşeye “su damlası menteşe” adını veriyor.

Bu prototip ekran, Z Fold serisine benziyor ve Z Fold5 ile kullanıcılara sunulabileceği iddiaları da var. Ancak bu bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Örneğin, katlanabilir ekranların üst tabakası hala plastiktir ve çizilmeye eğilimlidir.

Galaxy Z Fold serisi içe doğru katlanarak bu tehlikenin önüne geçebiliyor. Ancak Flex Giriş ve Çıkış Panelini katlarsanız, Flex OLED ortaya çıkar. Telefonun bu şekilde kullanılması ekranın çizilmesine neden olacaktır.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

Samsung’un birkaç katlanabilir prototip tanıttığını belirtmekte fayda var. Ama bu daha çok gerçek bir ürün gibi görünüyor. Ancak Galaxy S23 ailesi 1 Şubat’ta dolmadı Etkinlikte duyurulacağını da hatırlatalım.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın