medyauzmani.com

Samsung, geleceğin bağlantılı cihazı için vizyonunu açıkladı

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve CEO’su ve Cihaz Deneyimi Birimi Başkanı Jung Hee (JH) HanCES 2023’teki açılış konuşmasında, Samsung’un bağlantılı cihaz deneyimini geliştirme stratejisini vurguladı ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için çok çalıştıklarından bahsetti.

Samsung’un basın toplantısında özetlenen strateji, daha iyi, kişiselleştirilmiş deneyimler sunabilen cihazlar ve yenilikler öngörüyor. Bu Samsung stratejisi, cihazlar arasında kesintisiz iletişim sağlarken, günlük yaşamda teknoloji kullanımını daha sürdürülebilir hale getirebilen bir ürün tasarımı yaklaşımına dayanmaktadır.

Samsung CEO’su JH Han, bu yaklaşımı şu şekilde özetledi;

“Bu vizyonumuzu çok değerli görüyoruz. Bir yandan kullanıcıların gelecekteki ihtiyaç ve taleplerini anlamaya çalışırken, diğer yandan da günümüzün zorluklarını aşmaya çalışıyoruz. Bu, birçok yenilikle birlikte zaman alacak ve başaracağız.” dünyanın her yerinden iş ortaklarıyla işbirliği yapmamız gerekiyor.” Bunu gerçekleştirmeye kararlıyız ve bugün başladık.”

Samsung, 2030 yılına kadar karbon salınımından kurtulacak

Dünyamızın karşı karşıya olduğu sorunlara çözüm bulmak için çevre odaklı yaklaşımlara öncelik vereceğini açıklayan Samsung, 2050 yılına kadar tüm iştiraklerinde kullanılan elektriğin tamamını yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlamayı planlıyor.

Ayrıca bu tarihe kadar net sıfır karbon olmayı hedeflemektedir. Yakın geleceğe yönelik planlarda, Cihaz Deneyimi biriminin 2027 yılına kadar %100 yenilenebilir enerji kullanması ve 2030 yılına kadar sıfır karbon emisyonu kullanması bekleniyor.

Daima sürdürülebilirlik yaklaşımını benimser.

Şirketin sürdürülebilirlik hedeflerini daha ileriye götürmek için ‘Her An Sürdürülebilirlik’ kavramı da tartışıldı. Bu bağlamda Samsung, en popüler ürün ve hizmetlerine sürdürülebilir nitelikler ekleyerek daha sağlıklı bir çevreye katkıda bulunmaktadır. Bu katkılar arasında, ürünlerde kullanılan malzemelerle daha sürdürülebilir ürünler geliştirmek ve enerji verimliliğine yönelik yenilikçi tasarımlar yer alıyor.

Samsung Kurumsal Sürdürülebilirlik Merkezi Başkan Yardımcısı Inhee Chung, “Samsung, ürün deneyimine sürdürülebilirliği getirerek dünya çapındaki kullanıcılarımızla daha sağlıklı bir gezegene katkıda bulunabilir” dedi. Bununla bağlantılı olarak, en popüler ürünlerimizden bazılarını aynı zamanda daha sürdürülebilir ürünlerimize dönüştürdük. “

Samsung ürünlerinde sürdürülebilirlik adımlarının ele alınması; Pek çok TV ve akıllı telefon ürününde balık ağlarından geri dönüştürülmüş plastik gibi sürdürülebilir malzemelerin kullanılması akla ilk gelen şey.

Samsung markalı ev aletleri, bellek ürünleri ve 5G radyo yonga setleri de kullanım sırasında enerji tasarrufu sağlar. Ayrıca, Samsung’un SmartThings Energy ve Yapay Zekadan Güç Alan Enerji Modu gibi bağlanabilirlik özellikli hizmetleri, kullanıcıların enerji tasarrufu yapmasına olanak tanıyarak iklim üzerindeki genel etkiyi azaltır.

Yıkama suyundaki plastik partikül miktarını yüzde 54 oranında azaltacak.

Samsung ayrıca, outdoor giyimde dünya lideri Patagonia ile CES 2023’te ortak açıklamalar yaptı. İki şirket, giysilerde yıkandıktan sonra okyanus, göl ve nehir gibi su kaynaklarına karışan mikroplastiklerin neden olduğu sorunlara çözüm bulmak için iş birliği yapacak. .

Bir Samsung basın toplantısında konuşan Patagonya Kurumsal Politika Direktörü Vincent Stanley, iki şirketin Mikrofiber Azaltma Döngüsü adı verilen yeni bir yıkama teknolojisi geliştirdiğini duyurdu. Samsung çamaşır makinelerine entegre edilen bu teknoloji, her yıkamada yıkama suyunda oluşan mikroplastik miktarını yüzde 54 oranında azaltacak.

Samsung ve Patagonia tarafından mikrofiber azaltma döngüsüne benzer şekilde geliştirilen bir diğer teknoloji de mikrofiber azaltma filtresidir. Bu teknoloji ile yıkama sırasında mikroplastikler filtrelenerek su kaynaklarına karışması önlenecek.

Energy Star Ürün Müdürü, ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) James Kwon, Samsung’un SmartThings bağlantılı ev aleti deneyiminin Energy Start Shems sertifikası aldığını duyurdu. SmartThings, bu prestijli ödülü alan ilk toplu olarak piyasaya sürülen akıllı ev enerji yönetim sistemidir.

Samsung, sürdürülebilirlik çabalarında çeşitli paydaşlarla işbirliği yapmaya devam ediyor. Yakın zamanda Carbon Trust’a üye olan Samsung, tüketicilerin kullandığı bağlantılı cihazlardan kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltmak için diğer teknoloji şirketleriyle birlikte çalışacak.

Bu kapsamda bağlı cihazların karbon ayak izini ölçmek, kaydetmek ve azaltmak için özel sektör spesifikasyonları geliştirilmiştir.

Farklı marka cihazların uyum içinde çalışabildiği bir dünya

Samsung ayrıca bağlantılı cihaz deneyimlerini bugün ve gelecekte hayata geçirmeye yönelik ayrıntılı planlarını da açıkladı. Samsung Başkan Yardımcısı ve SmartThings Başkanı Jaeyeon Jung, SmartThings Ev Monitörü ve SmartThings Pet Care gibi özelliklerin bağlantılı cihaz deneyimlerine getirdiği kolaylıktan bahsetti. Her iki özellik de insanların ve evcil hayvanların olağandışı durumlarını izler ve kullanıcılara bildirim gönderir.

Bu vizyonun önemli bir parçası, Samsung veya başka bir markanın birçok farklı cihazının birlikte uyum içinde çalışabilmesini sağlamaktır. Sektör, Matter akıllı ev standardı gibi yeni bir uyumluluk düzeyine geçerken, Samsung bu işbirliği stratejisine dahil olmaya kararlıydı.

Bağlantılı cihaz deneyimlerine odaklanan bir vizyonun parçası olarak Samsung, yeni işbirlikleri oluşturmaya devam ediyor. Philips Hue ile işbirliğini genişletmek bunlardan biriydi.

Philips Hue Genel Müdürü Jasper Vervoort, düzenlediği basın toplantısında aydınlatma ürünleri ile Samsung TV’ler arasındaki senkronizasyonun Philips Hue Sync TV uygulaması üzerinden sağlanacağını duyurdu.

Uygulama, App Store aracılığıyla doğrudan Samsung TV’lere indirilebilir. Bu iş birliği ile Samsung TV’ler ile aydınlatma ürünleri arasında herhangi bir ek donanıma ihtiyaç duymadan senkronizasyon sağlayan ilk çözüm geliştirildi.

Her yıl artan bağlı cihaz sayısıyla Samsung, bağlı cihazlar için ekosistemler oluştururken güvenlik ve gizliliğin önemine dikkat çekiyor. Samsung Knox Matrix çözümü ile cihaz güvenlik deneyimleri de bir adım öteye taşındı.

Samsung Knox Matrix, tescilli blockchain teknolojisinden yararlanan çok katmanlı karşılıklı izleme ile hassas bilgileri korurken kimlik bilgilerini cihazlar arasında kolay ve güvenli bir şekilde senkronize eder.

Samsung’un gelecek vizyonu, yapay zekadaki gelişmelerle şekilleniyor

Samsung ayrıca yapay zeka alanındaki en son gelişmeleri kullanarak yeniliklerini ve yeni nesil teknolojilerini sergiledi. JetBot AI+’da da kullanılan mekansal yapay zekanın sağladığı deneyimler, her evin boyutuna ve ortamına uyum sağlayan daha iyi bir akıllı ev sisteminin temellerini atıyor.

Samsung, bazı 2023 Neo QLED 8K ve 4K TV’lerde kullanılacak olan Relumino modunu da tanıttı. Bu özellik, görme engelli kişilerin içeriği görüntülemesini sağlar. Relumino modu, içeriğin daha net ve daha kolay görüntülenmesi için nesnelerin dış hatlarını vurgulayarak kontrastı artırır.

Samsung, ilk olarak CES 2018’de duyurulan yeni Relumino gözlüklerini de sergiledi. Relumino gözlükler, Samsung’un C-Lab başlangıç ​​hızlandırma programının bir parçası olarak geliştirildi. Öte yandan, Relumino mobil uygulaması, görsel deneyimi her ekranda daha ilginç ve kişisel hale getiriyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın