medyauzmani.com

Samsung Galaxy S23 Serisi Tasarım ve Özellikler!


Samsung, bu yılın ilk çeyreğinde yeni akıllı telefon modellerini tanıttı. Satışa sunulan cihazlar arasında Galaxy S22 ve Galaxy S22+ ile üretimi durdurulan Note serisini devralan S22 Ultra modeli vardı. Bugün ise bir sonraki seri olan Galaxy S23 ve Galaxy S23+ modellerinin tasarımı ve özellikleri ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S23 serisi tasarımı ve özellikleri

Samsung, şu anda satışta olan Galaxy S22 serisinde iki farklı tasarım yaklaşımı benimsemiştir. Galaxy S22 ve Galaxy S22+ modelleri her zamanki S serisini yansıtırken, Galaxy S22 Ultra’yı gören herkes ilk bakışta onun Note 22 olduğunu düşündü.

Ancak önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunulacak Galaxy S23 ve Galaxy S23+ modellerinde bu iki tasarım konsepti bir araya getirilecek. Dışarıdan bakıldığında boyut ve yazı tipi açısından S serisi olduğunu gösteren kamera matrisi ve donanım tasarımı Galaxy S22 Ultra gibi olacak. Yani herhangi bir kamera adası olmadan sadece çıkıntılı lensleri göreceğiz.

Gösterge panelinin boyutları öncekilerle aynı görünüyor. Ancak ekranların etrafındaki çerçeve 0,15 mm genişliyor. Bu durumun tek mantıklı açıklaması, cihazın içine yerleştirilen donanımın Galaxy S22’den yarım inçten (0,6 mm) daha büyük olması.

Benzer bir durum Galaxy S23+ için de geçerli. Galaxy S22+’ın boyutları 157,4 x 75,8 x 7,6 mm, Galaxy S23+’nın boyutları ise 157,7 x 76,1 x 7,6 mm olacak. Yani cihazın kalınlığı aynı kalacak, lastikler ise her yöne 0.15 mm daha kalın olacak.

Bir diğer şaşırtıcı detay ise sağlanan fotoğraf ve videolara baktığımızda akıllı telefonun hiçbir yüzeyinde SIM kart takmanın olmaması. Dolayısıyla Apple’ın e-SIM destekli iPhone 14 serisini ABD ve bazı ülkelerde satma politikasının Android tarafına da uzandığı görülüyor.

Cihazların daha teknik detaylarına bakacak olursak, henüz teyit edilmemiş olsalar da, tıpkı selefinde karşılaştığımız gibi tüm serinin Qualcomm işlemcileri kullanması bekleniyor. Bu noktada tek seçenek Snapdragon 8 Gen 2 olacak. Ancak Samsung bazı pazarlar için bir istisna yapıp kendi işlemcilerini dahil edebilir. Bu durumda Exynos 2300 kullanılacaktır.

Hızlı şarj tarafında ise beklentiler 45W yönünde yükseliyor. Ancak sızıntıları paylaşan kaynaklar, bir sonraki seride 25W desteğinin devam edeceğini söylüyor. Ufak bir ihtimal dahi olsa Ultra modelinde bir sürpriz bekleyebiliriz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın