https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Samsung Galaxy S10 Lite, One UI 5.1’e sahip!

Samsung Galaxy S10 Lite, One UI 5.1’e sahip!

Akıllı telefon kullanıcılarının uzun süredir beklediği Android 13 güncellemesi geniş kitlelere dağıtıldı. Samsung da bu alanda elini çabuk tutan, orta ve üst segment ayrımı gözetmeden paylaşanlar arasında yer alıyor. Son olarak One UI 5.1 yerini eski amiral gemisi modellerinden biri olan Galaxy S10 Lite’a bıraktı. Detaylar burada…

Samsung Galaxy S10 Lite, One UI 5.1 aldı: S10 kullanıcıları tepki gösterdi!

Samsung, 2023 yılında Android 13’ün akıllı telefonlarına dağıtımını hızlandırdı. One UI 5.1 güncellemesini başta Galaxy S22, S21 ve S20 serisi olmak üzere FE, Fold, Flip ve Note 20 gibi tüm büyük cihazlara verdi.

Ancak listede unutulan isimler de var. Örneğin Galaxy S10 serisi, One UI 5’ten sonra yeni Android 13 işletim sistemi ve arayüz sürümlerini almadı. Ancak modellerden biri olan Galaxy S10 Lite için bugün itibarıyla One UI 5 ve 5.1 sürümleri paylaşıldı. Bu cihazlardan sonra ortaya çıkan ve Samsung, 3 yıla kadar Güncelleme taahhüdünde bulundu.

Türkiye’deki tüm kullanıcılar, dağıtımın başladığı gün bu bültenleri almaz. Dağıtımların birkaç ay sürdüğünü bile görebiliriz. Ancak güncellemeler S10 Plus gibi daha güçlü ve gelişmiş özelliklere sahip modeller için desteklenmezken Lite modelini tanıtmaları daha sonra piyasaya sürüldüğü için çok tepki çekmişti.

Elbette Samsung, giriş çipli modeller arasında yer alan Galaxy A14’ü bile 4 yıllık Android ve 5 yıllık güvenlik güncellemelerini sunmaya kararlı. Ama benzer şekilde bu cihaz 4 yıl sonra Android 17 alacakken Snapdragon 8 Gen 1 gibi güçlü bir işlemciye sahip Galaxy S22 serisi Android 16’da kalacak.

Bu, ortak güncellemelerin donanım yetenekleriyle değil, şirketin güncelleme politikasıyla ilgili olduğunun en büyük kanıtıdır. Elbette 2023’te iki yıllık bir güncelleme taahhüdünde bulunarak Android üreticileri arasında öne çıkacağını düşünenler de var.

Ancak Apple gibi 7 yıla kadar destek sunan markalarla rekabet edebilmek için açıkçası 4 yıldan fazla zaman gerekiyor. Android 13 / One UI 5.1 güncellemesi alacak tüm Samsung modellerini görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın