medyauzmani.com

Samsung EX1 robot asistanı bu yıl geliyor

Samsung, robotik sektörüne girmeye hazırlanıyor. Samsung CEO’su, CES 2023’te yaptığı açıklamada, insanlara günlük işlerde yardımcı olacak bir robot üzerinde çalıştıklarını söyledi. CEO’nun açıklamasına göre EX1 isimli robot bu yıl satışa çıkacak.

Samsung EX1 asistan robotu 2023’te piyasaya sürülecek

Samsun yıl sonuna kadar EX1 yeni “insan yardımcı robotbaşlatmayı planladığını duyurdu. Duyuru, Samsung Electronics CEO’su Han Jong-hee tarafından CES 2023’te düzenlenen bir basın toplantısında yapıldı. Şirket, EX1’in ayrıntılarını henüz açıklamadı ancak bulaşık yıkamak ve çamaşır yıkamak gibi basit ev işlerini yapması bekleniyor.

Yeni insan destekli robotun duyurusu, daha önce akıllı elektrik süpürgelerini piyasaya sürmeye odaklanan ve geçmişte yalnızca robot kavramını geliştiren Samsung için bir strateji değişikliğine işaret ediyor.

Ev işlerini yapması gereken robot konsepti CES 2021’de gösterilmiş ancak satışa sunulmamıştı. cep telefonu botu ve JetBot 90 AI+, içecek doldurmak ve çamaşır yıkamak dahil olmak üzere çeşitli ev işlerini yapabilir. EX1’in Bot Handy’yi temel alıp almayacağı veya benzer yeteneklere sahip olup olmayacağı belli değil.

Samsung’un son dönemde robotik sektörüyle yakından ilgilendiğini de belirtelim. Finansmanını robot ekiplerine genişletti ve yakın zamanda Rainbow Robotics’e 47 milyon dolar yatırım yaptı.

Samsung’un on yıldan fazla bir süredir EX1 adlı bir dijital fotoğraf makinesine sahip olduğu belirtilmelidir. Yeni EX1 robotunun bu kamerayla herhangi bir bağlantısı olup olmayacağı şu an için net değil.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın