medyauzmani.com

Sağlık Hizmetleri E-posta Pazarlamacılığı için Açık Oranları Optimize Etmeye Yönelik İpuçları – TeknolojiHaberleri®

Belirli bir e-postayı açan tüm e-posta abonelerinizin yüzdesine bakarak e-posta açma oranınızı ölçebilirsiniz.

E-posta açma oranları, markanızın aboneleriyle olan ilişkisi de dahil olmak üzere, e-posta pazarlama stratejinizin birkaç önemli yönü hakkında fikir verebilir.

Bu nedenle, e-posta pazarlama açık oranınızı iyileştirmek, sağlık hizmeti işinizi büyütmek için çok önemlidir.

E-posta pazarlamanızın etkinliğini nasıl artıracağınıza bir örnek, potansiyel müşterilerinize zamanında ve sezonluk içerik sağlamaktır.

Genellikle asbeste maruz kalmayla ilişkilendirilen nadir bir solunum kanseri olan mezotelyoma hastalarına ulaşmak istediğinizi varsayalım. Bu durumda, içeriğinizi Mezotelyoma Farkındalık Ayı gibi iyi bilinen bir sağlık notuyla senkronize edebilirsiniz.

Mezotelyoma hakkında yararlı çevrimiçi kaynaklar arıyorsanız, MesotheliomaGroup.com adresini ziyaret edin.

Bu arada, sağlık sektöründe çalışıyorsanız, e-posta pazarlama açık oranlarınızı nasıl iyileştireceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz.

Bu makale, sağlık hizmetleri e-posta pazarlama açık oranlarınızı iyileştirmenin yollarını önerir.

Sağlık E-posta Pazarlamacılığı İçin Açık Oranları Artırmanın 4 Yolu

İşte e-posta pazarlama açık oranlarınızı artırmanın dört yolu.

1. Sıcak bir karşılama ile başlayın

Her segmentte, müşteriyi elde tutma ve katılım, bir karşılama e-posta dizisiyle başlar.

Bir rapor, müşterilerin aldıkları karşılama e-postalarının %82’sini açarken, ortalama olarak yalnızca %21’inin takip eden pazarlama iletişimlerine göz attığını gösterdi.

Karşılama sıranızda müşterinize sizden neler bekleyebileceğini gösterin. Mükemmel bir karşılama e-postası şunları içerebilir:

 • Marka misyonunuz ve kimliğiniz
 • Sosyal paylaşım düğmeleri veya web seminerleri gibi paylaşım fırsatları
 • Hesap yönetimi, SSS ve müşteri hizmetleri sorguları için Bize Ulaşın bağlantısı
 • Ürün veya hizmetinizin eğitim varlıkları
 • Özel destek kaynakları

2. Konu satırlarıyla merakı ve ilgiyi teşvik edin

Dikkat çeken bir konu satırı oluşturmanın neden önemli olduğu buradadır: Konu satırı genellikle alıcınızın gördüğü ilk şeydir ve kalabalık bir gelen kutusunda göze çarpmak için en iyi şansınızdır.

İyi pazarlamacılar genellikle e-postalarının konu satırında zorlayıcı bir soru kullanırlar. Bu tekniği, alıcıların e-postayı açtıklarında alacakları değeri açıklayarak merak veya ilgi uyandırmak için kullanırlar.

Bu strateji aynı zamanda kişiselleştirmenin açık oranları nasıl artırabileceğinin bir örneğidir. Aynı zamanda, “ücretsiz”, “kampanya” veya “özel teklif” gibi kelimelerden kaçınmak iyi bir fikirdir çünkü spam filtreleri genellikle bu tür e-postaları spam olarak işaretler.

Son olarak, konu satırlarının kısa, akılda kalıcı olması ve potansiyel müşterilerin e-postayı açarak kazanabileceklerini anlatması gerektiğini unutmayın. Onlara tıklama tuzağı gönderirseniz güvenlerini kırarsınız.

3. Teşvik oluşturma stratejisi geliştirin

Hastalar, pahalı indirimlere sahip oldukları, sınırlı kapsamları olduğu veya nereye bakacaklarını bilmedikleri için destekleyici bir sağlık hizmeti sağlayıcıları ağı oluşturmakta zorlanabilirler.

E-posta pazarlaması, mevcut müşterilerle olumlu ilişkiler kurmak ve yeni müşteriler çekmek için idealdir. Hastalarınızı ilacı almaya iki şekilde teşvik edebilirsiniz:

 • Yönlendirme Programları: Faaliyet gösterdiğiniz kuruluşun türüne bağlı olarak sağlık kuruluşunuzu ve hizmetlerinizi pazarlamak için etik ve yasal olarak sevk programlarını kullanabilirsiniz.

Küçük ve orta ölçekli işletmeler – özellikle sağlık ve zindelik sektöründekiler – tavsiye karşılığında müşterilere indirimler veya avantajlar sunmak için iyi bir konumdadır.

 • Paylaşılabilirlik: Günümüzün e-posta pazarlamasında, abonelerinizin içeriğinizi sosyal medya hesaplarına göndermelerine olanak tanıyan sosyal paylaşım düğmeleri bulunur.

Genel olarak, gelen kutularındaki herhangi bir bilgiyi (gizli veriler hariç) paylaşmak kolay olmalıdır.

4. “Önce hastalar” düşünün

E-posta ile pazarlama uzmanları, yalnızca göndermek için bir e-posta göndermenin günümüzün kalabalık gelen kutularındaki karmaşayı ortadan kaldırmayacağını bilirler.

Sağlık hizmetleri e-posta pazarlaması, kişiselleştirme ile en iyi sonucu verir. Kişiselleştirilmiş bir e-posta, alıcılarınızın dikkatini çeker ve yalnızca onlara gönderdiğiniz içerikmiş gibi hissetmelerini sağlar.

Yukarıda açıklandığı gibi, iyi pazarlamacılar açık oranları artırmak için konu satırını kişiselleştirmeye çalışırlar. Ancak bu yaklaşım, e-postanızın içeriği için de geçerlidir, çünkü alıcıların alakalı olacağını düşündüklerinde bir e-postayı açma olasılıkları daha yüksektir.

Her hasta benzersiz sağlık sorunları, yaşam olayları ve zorluklarla gelir.

Bebeğin memeyi kavramasına yardımcı olmakla ilgili bir e-posta göndermek, yeni bir anne için paha biçilmez olabilir. Bununla birlikte, böbrek taşı ameliyatı geçirmiş birinin gözünde bu size fazla itibar kazandırmaz.

Bu nedenle, hesap açma oranlarınızı artırmak istiyorsanız “önce hasta” e-postası çok önemlidir.

5. Bağlı kalın

İşte en sık kullanılan pazarlama e-postası türlerinden ikisi:

 • E-posta sırası: Bu mesajlar, satın alma yolculuğunun her aşamasında potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarını tahmin etmek için önceden yazılır ve otomatik olarak gönderilir.

Böyle bir e-postanın iyi bilinen bir örneği, karşılama dizisidir. Ancak serin veya sıcak manzaralarla yeniden etkileşim kurmak için sekansları da kullanabilirsiniz.

 • E-posta yayını: Müşterileri satışlar, şirket gelişmeleri veya programlar hakkında güncel tutun. Dönemsel, doğru veya zamana duyarlı e-posta ile müşterilerinize şirket gelişmelerinden bahsedin.

Otomasyon, özellikle zamanlama söz konusu olduğunda, marka mesajlarının etkinliğini büyük ölçüde artırdı. Bu tür e-postalar çok daha fazla zaman ve çaba gerektirse de, uzun vadeli ödüller daha da önemli olabilir.

Güncel ve alakalı tutmak için e-posta içeriğinizde uygun konuları düşünün. Örneğin soğuk algınlığı ve grip mevsimi, bahar alerjileri, yılbaşı kararları, okula dönüş sezonu ile ilgili içerikler oluşturabilirsiniz.

Ayrıca meme ve prostat kanseri bilinçlendirme kampanyaları gibi iyi bilinen sağlık kutlamalarını da anabilirsiniz.

Son olarak, grip mevsimi, mamografiler, yıllık fizik muayeneler ve rutin kontroller sırasında zamanında hatırlatıcılara güvenebilirsiniz.

Hastalara mevsimin sağlıkla ilgili tüm hususlarını hatırlatmak için bu fırsatlardan yararlanın.

Diyelim ki sağlıklı törenler hakkında bilgi edinmek istiyorsunuz. Bu durumda, belirli konuları tanıtmak ve ilgili harekete geçirici mesajlar (CTA’lar) yayınlamak için etkinlikleri çevrimiçi olarak arayabilirsiniz.

Herhangi bir gelen pazarlama kampanyasının e-posta pazarlamasına ihtiyacı vardır. Bu alandaki başarınız genellikle şu faktörlere bağlıdır:

 • Stratejik Planlama: Stratejik kampanyalar, müşterilerinizi nasıl tanımladığınıza dair sağlam bir anlayışa sahip olmakla başlar.
 • Otomasyon: Bu özellik, hedef kitleleri değer sağlayan bilgilendirici “damlama” dizilerinde yakalamanıza olanak tanır.
 • Mükemmel metinler yazmak: İyi içerik, okuyucuları yanıt vermeye teşvik etmek için kişiselleştirme ve bağlamı birleştirir

E-posta pazarlamanızın etkinliğini artırmanın en iyi yolu, yukarıda listelenenler gibi başarıya götürebilecek faktörleri iyileştirmektir.

Ne yazık ki, birçok sağlık hizmeti standart altı türde e-posta gönderiyor veya alıcıları spam ile dolduruyor, bu da düşük açılma oranlarına yol açıyor ve bir e-posta pazarlama kampanyasının birincil amacını boşa çıkarıyor.

Süreci mükemmelleştirmek için zamana, deneyime ve pazarlama araçlarına da ihtiyacınız olacak, bu nedenle çoğu sağlık hizmeti dijital pazarlama ajansları ile çalışıyor.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın