medyauzmani.com

Riot Games birkaç çalışanını işten çıkardı!

League of Legends ve Valorant gibi oyunların yapımcısı Riot Games, dünya çapında birçok oyunsever tarafından seviliyor. Ülkemizde oldukça fazla oyuncu sayısına sahip olan firma, eğlence sektörünün devleri arasında yer almaktadır. Ancak oyun dünyasındaki birçok şirketin finansal olarak etkilendiği bu dönemde Riot Games de geri adım attı. Böylece şirket 46 İşçinin iş akdi feshedildi.

Riot Games 46 çalışanını kovdu!

Öncelikle bu olay, e-spor muhabiri, Yakup Kurt daha önce ortaya çıktı. Konuyla ilgili daha sonra EuroGamer’a açıklama yapan Riot Games, 46 çalışanının işten çıkarıldığını doğruladı. Şirketin şu anda dünya çapında 150 çalışanı olduğuna dikkat çeken Wolf, destek, espor ve insan kaynakları çalışanlarının işten çıkarıldığını söyledi.

İsyan Oyunları

Bunun ardından şirketten gelen onay gecikmedi. Riot Games yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Riot Games, belirli bölgelere odaklanmamızı artırmak için birden fazla ekipte stratejik değişiklikler gerçekleştirdi. Bu değişikliklerle birlikte, bazı roller ortadan kalktı ve toplam 46 Riot çalışanı etkilendi. Bu, işimizin normal seyrinin bir parçası. Biz Bu değişiklikleri inandığımız şeye göre periyodik olarak yaptık. Bu, oyuncularımıza en iyi deneyimi ve içeriği sunmamızı sağlayacak. Bu kararları hafife almayız ve her zaman Brawlers’ı kontrol altında tutarak ve onlara odaklanmalarını söyleyerek başlayacağız. Bu her zaman mümkün olmasa da önceliğimiz.”

Son zamanlarda birçok şirket işten çıkarmalarla gündemde. Son olarak Microsoft, oyun stüdyoları bethesdaVe 343 sektör e ittifak toplam şirket seviyesi 10.000 Çalışanını işten çıkarma sürecinde olduğunu açıkladı. Video oyunları ve simülasyonlar yapmak için bir araç geliştiren Unity, 300 Mevcut ekonomik koşullar nedeniyle çalışanlarının işine son verdi.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Riot Games bu durumdan etkilenebilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın