https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » Red Magic 8 Pro, 165W şarj hızlarını destekleyecek

Red Magic 8 Pro, 165W şarj hızlarını destekleyecek

Mobil işlemci pazarında rekabet tüm hızıyla devam ediyor. Bu alanda öne çıkan Qualcomm ve MediaTek gibi üreticiler, yeni ürünlerini çok yakında göstererek akıllı telefonlarını daha güçlü hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Red Magic 8 Pro, gücünü geçen hafta tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alan ilk oyuncu telefonu olacak. Son olarak cihaz hakkında yeni detaylar ortaya çıktı.

Red Magic 8 Pro, 3C veritabanında göründü

Red Magic 8 Pro, 3C veritabanında NX729J model numarasıyla göründü. Böylece cihazın 165W şarj hızlarını destekleyeceği netlik kazanmış oldu. Bilindiği üzere Red Magic 7 Pro modelinin selefi, 135W maksimum şarj hızı ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Listenin akıllı telefonun diğer özelliklerini ortaya çıkarmadığına dikkat edilmelidir.

Qualcomm, yeni işlemcisi için TSMC ile anlaşmaya vardı. 4 nm sürecinde üretilecek işlemcide 1 x 3.19 GHz ARM Cortex-X3, 2 x 2.8 GHz ARM Cortex-A715, 2 x 2.8 GHz ARM Cortex-A710 ve 3 x 2.0 GHz ARM Cortex-A510 kullanıyor. Qualcomm, yonga setinde Ray Tracing teknolojisini destekleyen bir Adreno 740 grafik arayüzü içerir.

Yeni çip, selefine göre yüzde 30 performans artışı sağlayacak. Enerji verimliliği açısından ise yeni modelin yüzde 40 daha iyi performans göstereceği açıklandı. Qualcomm, yeni işlemcisinin AI yeteneklerinin bir sonraki seviyeye taşındığını doğruladı. Doğal Dil İşleme (NLP) süreçlerinde gerçek zamanlı veri akışı sağlanacaktır. Başka bir deyişle, kullanıcıların konuşmaları anında diğer dillere çevrilecektir.

İşlemcideki en önemli değişikliklerden biri kamera tarafında yapılmış. Çip, 200 MP desteği ile geliyor. Kullanıcılar, 8K HDR ayarlarında 30 fps video kaydı yapabilecekler. Kamera performansını iyileştirmek için işlemcide donanım AI desteği de var.

Red Magic 8 Pro’nun tanıtım tarihi henüz netlik kazanmadı. Ancak cihazın kısa bir süre önce TENAA ve Bluetooth SIG veri tabanında göründüğünü belirtelim. Bu noktada Bluetooth SIG veri tabanında görünen cihazların yaklaşık bir ay içerisinde piyasada olacağı biliniyor. Yani akıllı telefonun Aralık ayında Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın