medyauzmani.com

Realme hızlı şarj standardını 240W yapacak!

Akıllı telefon dünyasında özellikle performans ve kamera özelliklerinde açık bir rekabet var. Donanım ekranları ve tasarım detayları, oyunlarda gösterdiği performans, yüklü kullanım, gece ışığında gösterdiği görüntüleme yetenekleri gibi çeşitli başlıklar kullanıcıların satın alma kriterlerini belirliyor. Ancak burada unutmamamız gereken bir kategori daha var, o da tüm bu özelliklerden ve bu pillerin yeteneklerinden yararlanmamızı sağlayan telefon pilleri. Bu kapsamda Realme, 240W hızlı şarj teknolojisini standartlaştıracağını belirtiyor. Şirket bunu nasıl yapacak?

240W hızlı şarj nasıl çalışır?

Genellikle standart olarak kullanılan hızlı şarj teknolojisi ile adaptörden telefona 20V/12A güç aktarılırken, Realme’nin 240W hızlı şarj teknolojisi sayesinde bu akım 10V/24A’e dönüştürülüyor. Bu işlem, üç güç vericisinin gelen gücü içindeki trafoya dönüştürmesiyle gerçekleşir.

Gücün 20V/12A’dan 10V/24A’ya değiştirilmesi ilk bakışta biraz tehlikeli görünebilir, ancak Realme, 13 tam zamanlı sensör kullanılarak potansiyel tehlikenin izlenebileceğini ve şarj cihazlarının sertifikalı olmayan PS3’ten yapıldığını belirtiyor. -Yanıcı Madde.

Peki hızlı şarj pil sağlığına zarar vermez mi?

Teknoloji tutkunları ve günlük kullanıcılar olarak genellikle öğrendiğimiz şeylerden biri, bir cihaz ne kadar uzun süre şarjlı kalırsa ve döngüye girerse, pil ömrünün o kadar hızlı azalacağıdır. Bilinen bir başka faktör de hızlı şarj teknolojisinin pilleri uzun vadede etkilediğini gösteriyor. Bu bağlamda Realme, 240W hızlı şarj teknolojisinin, 1.600 şarj döngüsünden sonra bile telefonun sağlığında maksimum yüzde 20’lik bir düşüşle sonuçlanacağını garanti ediyor.

Şirket, yakında piyasaya süreceği GT Neo 5 de dahil olmak üzere bundan sonra piyasaya süreceği amiral gemisi telefon modellerinde 240W hızlı şarj teknolojisini standart olarak kullanacağını duyurdu.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın