medyauzmani.com

Pil tüketimi sorunu iOS 16 ile devam ediyor!


Apple, Eylül ayı başında düzenlediği bir etkinlikte yeni iPhone 14 serisi, AirPods ve Apple Watch’u tanıttı. Ondan sonra iOS 16’yı destekleyen tüm modellerle paylaştım. Ancak yeni sürüm beraberinde birçok yazılım sorununu da getirdi. Birincisi, pilin sürekli hızlı tüketimidir.

Pil tüketimi sorunu iOS 16 ile devam ediyor!

Birçok iPhone kullanıcısı, piyasaya çıktığı ilk günden itibaren cihazlarına yeni güncellemeler yükler. Ancak her sürümde olduğu gibi bu yılki yeni iOS 16 bazı sorunları da beraberinde getirdi. Kamera sarsıntısı gibi bu sorunlardan bazıları zaten çözüldü.

Ancak iOS 16 ile birlikte gelen bir diğer önemli sorun olan yüksek pil tüketimi hala devam ediyor. Öte yandan iPhone kullanıcıları, bir sonraki güncelleme ile düzeltilmesi beklenen sorun için bazı alternatif önerileri deneyerek bu tüketimi azaltabilirler.

İlk olarak, yeni kilit ekranı özelliğindeki tüm widget benzeri özellikleri kapatarak başlayabilirsiniz. iPhone 14 Pro ve Pro Max kullanıcıları, Her Zaman Açık Ekran özelliğini bir süre kullanmamayı düşünebilir.

Her zaman açık olan uygulamaları ve widget’ları etkilemenin başka bir yolu daha var. Örneğin arka planda sürekli çalışan ve size bildirim gönderen fitness, takip ve sağlık uygulamaları varsa sadece uygulama içinde aktif olacak şekilde ayarlanabilir.

Ayrıca hava durumu ve astroloji gibi sürekli konum verisi çeken ve cihaz anahtardayken bile arka planda interneti tüketmeye devam eden ekranın belirli bir bölümüne sabitlediğimiz uygulamaları kapatmak faydalı olabilir. kilit. Elbette tüm bunlara rağmen yeni güncelleme ile sorun çözülene kadar pil tüketimi iOS 15’ten daha yüksek olacak.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın