medyauzmani.com

PayPal’da ikiye katlayın! 35.000 çalıntı hesap

Dünyanın en büyük dijital ödeme hizmetlerinden biri paypalCiddi bir güvenlik açığı ile karşı karşıya. Şirket tarafından yapılan yeni bir açıklamaya göre, ödeme hizmeti Aralık ayında yaklaşık 35.000 kullanıcıyı etkileyen bir güvenlik ihlaline maruz kaldı.

‘Sızan’ PayPal hesapları saldırıya uğradı

PayPal hesaplarına yapılan son saldırı, internete sızan bilgilerle başladı. Saldırganların daha önce açıklanan giriş bilgilerini kullanarak kullanıcıların kimlik bilgilerini tahmin ettiği öğrenildi. PayPal hesabı sahiplerinin tam adları, doğum tarihleri, posta adresleri, sosyal güvenlik numaraları ve bireysel kimlik numaralarının çevrimiçi olarak bulunduğu iddia edildi.

paypal

PayPal, gözetlemeyi iki gün içinde durdurduğunu, kullanıcıların şifrelerini sıfırladığını ve herhangi bir yetkisiz işleme izin vermediğini söyledi. Saldırının Aralık ayında gerçekleştiği göz önüne alındığında, herhangi bir saldırıya uğramış kullanıcı hesabının bildirilmemesi bu ifadeyi destekler niteliktedir.

Konuyla ilgili olarak müşterilerine ulaştığını kaydeden ödeme devi, bazı önerilerde de bulundu. bunlardan ilki, İki faktörlü kimlik doğrulama aktivasyona doğru. Ayrıca PayPal ile sözleşmeli üçüncü taraf geçiş anahtarı hizmetlerinin kullanımını teşvik ediyoruz.

PayPal’ın Aralık ayı saldırısından etkilenmediğini hatırlatalım. Yaklaşık 35.000 kullanıcının hesabına erişim sağlayan bilgisayar korsanları, herhangi bir varlık aktaramadı. Ancak, kullanırsanız PayPal hesabınızın şifresi Değiştirmenizi öneririz.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın