medyauzmani.com

Papara’dan dünyada bir ilk: görme engelli kullanıcılar için ses kartı

Babara’nın “Babara sesi duydu” diyerek geliştirdiği ses kartı, görme engellilerin finansal işlemlerini hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmelerini amaçlıyor. Papara’nın Mastercard ve dijital güvenlik teknolojisinin global markası Thales ile iş birliği içinde hayata geçirdiği ses kartının kullanıcı tasarımı için BlindLook ile ortaklık olduğu aktarılıyor. Ses kartı teknolojisi ile dünyada bir ilktir.

Görme engelli kullanıcılar, ses kartını kullanarak işlem tutarını duyabilir

Kullanıcılar, ses kartı POS makinesine takıldığında işlem tutarını cep telefonlarından duyabilmektedir. Kart şifresi girildikten sonra ödeme yapılır. Böylece kullanıcılar ödedikleri tutarı bilerek güvenli bir şekilde işlemlerini tamamlayabilirler. Ses kartının görme engelli bireylere ve POS terminali ile ödeme yapmakta zorlanan tüm kullanıcılara kolaylık sağlayacağı belirtiliyor.

Papara CEO’su Emre Kenci, Papara, herkes için daha hızlı, daha kolay, ekonomik ve eğlenceli finansal ürünler geliştirmekte ve alanında lider konumdadır. Sınırları kaldırmak, kuralları değiştirmek, özgürlük sağlamak DNA’mızda var. Alanında lider her kuruluşun topluma karşı sorumlulukları olduğuna inanırız. Bunu geçen yıl BlindLook ile yaptığımız işbirliği sayesinde BlindLook marka listesine katılarak gösterdik.

“Babara sesi duydu” diyerek görme engelli kullanıcılarımız için ses teknolojisi kullanan ses kartı ile bu yıl somut bir adım attık. Dünyada bir ilk olan ses kartı, Mastercard ve Thales ile ortak bir çalışmanın ürünüdür. BlindLook ile bu rahatlığa ihtiyaç duyan herkese ulaşmayı hedefliyoruz. Finansal hizmetlere erişimde eşit ve kapsayıcı yaklaşımı ön plana çıkaran ürün ve hizmetlerimizle toplumsal faydaya odaklanmaya devam edeceğiz.”

“Ses kartının tüm dünyada ödemeleri kabul etmesini sağladığımız için çok heyecanlıyız.”

Afshar Gürdal, Genel Müdür, MasterCard Türkiye ve Azerbaycan“50 yılı aşkın bir süredir tüm ödemeleri daha hızlı, daha güvenli ve daha akıllı hale getirmek için dünya çapında teknolojiye öncülük ettik. Küresel ağımız aracılığıyla insanları, işletmeleri ve finans kurumlarını birbirine bağlıyoruz. Bugün, Mastercard logolu kart sahipleri kartlarını daha fazla yerde kullanabilirler. Aynı rahatlık anlayışına sahip 210’dan fazla ülke.

Aslında tüm ürünlerimizde olduğu gibi Ses Kartı’na da kattığımız en önemli özellik, uluslararası ağımız ve Mastercard’ın her ödeme işleminde vaat ettiği yüksek güvenliktir. Mastercard’da finansal katılım ve erişim bizim için stratejik öneme sahiptir. Ödemeler ancak herkesin sisteme erişimi varsa demokratikleştirilebilir ve sürdürülebilir ekonomiler inşa edilebilir. Bu projede yer almaktan ve ses kartının tüm dünyada ödeme kabul etmesini sağlamaktan dolayı çok heyecanlıyız.”

Papara ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

Thales Türkiye ve Azerbaycan Ülke Direktörü Ali Yıldız, “Thales’te inovasyonun birçok sorunu çözme gücüne sahip olduğunu biliyoruz. Bu nedenle Papara ile işbirliği yapmaktan ve teknolojimizi görme engellilerin bağımsızlığına hizmet edecek şekilde getirmekten heyecan duyuyoruz. kapsayıcı toplum.” Yeniliklerimizin daha sürdürülebilir ödeme çözümleri ve sorumluluk oluşturmaya katkıda bulunduğunu görmekten heyecan duyuyoruz.”

BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece“BlindLook’ta herkesin özgür ve bağımsız yaşayabileceği bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyoruz. Ortaklarımızdan biri olan Babara, bu dünyanın dönüşümüne eşlik ediyor. Papara, yeni ürünü Ses Kartı ile görme engelli bireylerin hayata bağımsız olarak katılmaları için gerekli olan özgüven ve bağımsızlık çabalarını desteklemektedir. Ses kartı, görme engellilerin ihtiyaçlarını karşılarken, ödeme sürecinde ihtiyaç duyulan erişim kolaylığı, güven ve hızı sağlar. Dünyada bir ilk olan ses kartının doğuşunda emeği geçen tüm paydaşlarımıza eşit ve engelsiz bir dünya için attıkları bu adım için teşekkür ederiz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın