medyauzmani.com

OLED ekranlı ilk iPad Pro’nun çıkış tarihi sızdırıldı!

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Apple’ın iPad için planları yeni yeni ortaya çıkmaya başlıyor. Daha önce de sızdırılan planların detayları ortaya çıkmaya başladı. Kore merkezli ET News, şirketin iddialı tabletleri hakkında bazı bilgiler paylaştı.

OLED ekranlı iPad Pro 2024’te tanıtılacak

Kaynak, Apple’ın ekran boyutlarını artıracağını belirtiyor. Öyle ki daha önce bazı kaynaklar 2024’ün ilk çeyreğinde bundan bahsetmişti. 11,1 inç E 13 inç OLED ekrana sahip iPad Pro kendi modellerini piyasaya süreceğini duyurdu. Kore’nin ET News’inden alınan ayrıntılı bir rapor yükseltmeyi doğruluyor.

    OLED ekranlı iPad Pro

Raporda, Apple’ın 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’lar ile OLED ekranlı 11.1 inç ve 13 inç iPad Pro modelleri için OLED panel sipariş ettiği belirtiliyor. Kaynak, OLED ekrana sahip ilk iPad’in 2024 yılında piyasaya çıkacağından emin. İşte rapordaki veriler;

Apple, iPad için 10.86 inç ve 12.9 inç, MacBook için 14 inç ve 16 inç olacak panel türleri için sipariş hazırladı. Resmi projenin başlamasıyla birlikte ilgili parça ve malzeme firmaları panoları geliştirmeye başladı. Tanınmış bir içeriden kişiye göre, 10 inç ila 16 inç genişliğinde birkaç panel geliştiriliyor.

Apple, geçtiğimiz yıl ekim ayında M2 işlemcili iPad Pro’yu tanıtmıştı. ARMv8 mimarisi üzerine inşa edilen ve 5nm teknolojisiyle üretilen işlemci, yüzde 15’e kadar daha hızlı performans sağlayan 8 çekirdekli bir CPU’ya ve yüzde 35’e kadar daha hızlı grafik performansı sunan 10 çekirdekli bir GPU’ya ev sahipliği yapıyor. 12,9 inç Liquid Retina XDR ekrana sahip olan cihaz, iPad Pro, P3 geniş renk gamı, True Tone ve ProMotion gibi gelişmiş ekran teknolojilerini içeriyor.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorum kısmından bizlerle paylaşın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın