medyauzmani.com

OG uygulaması Google Play’den kaldırıldı!


Meta, bir süre önce OG uygulamasının App Store ve Google Play’den kaldırılmasını istedi. Bu uygulama Instagram premium reklamlarını engelliyordu. Ancak Instagram ücretsiz bir uygulama olduğu için gelirini reklamlar üzerinden sağlamaktadır. Bu nedenle, OG uygulaması engelleyerek şirketin politikalarını ihlal ediyordu. Peki taraflar konuyla ilgili ne dedi? Uygulamayı kullanmak güvenli mi? Gelin hikayenin detaylarına birlikte göz atalım.

Google Play, uygulamanın fişini de çekti!

The OG App adlı uygulama, Instagram’ın çıkarlarına aykırı olduğu için Google Play’den tamamen kaldırıldı. Ayrıca, uygulamayı kullanmak için Instagram hesap bilgilerinizi girmeniz gerekir. Bu durum, bilgilerin ifşası nedeniyle güvenlik açısından da sorun teşkil ediyordu.

İlk çıktığından beri birçok kişi tarafından kullanılan ve hızlı bir şekilde devreye alınan uygulama, reklamları kaldırmanın yanı sıra ek bir kişiselleştirme özelliğine de sahip. Ayrıca, mesajlar için okundu bilgilerinin kapatılması da etkinleştirilmiştir. OG uygulaması Eylül ayında piyasaya sürülmesine rağmen hızla popüler oldu.

Meta, bu konuyla ilgili olarak OG uygulamasına şu açıklamaları yaptı:

“Bu uygulama politikalarımızı ihlal ediyor. Gerekli tüm yaptırımları alıyoruz.”

Öte yandan OG uygulaması, resmi Twitter hesabından kullanıcılarına şimdilik hizmet veremeyeceğini duyurdu. Uygulama hala yasa dışı yollarla Android telefonlara yüklenebilir. Ancak indirdikten sonra Instagram kullanıcılarının güvenlik sorunlarıyla karşılaşması muhtemeldir. Uygulamayı kullanan bazı Twitter kullanıcıları, bir süre sonra Instagram’ın şüpheli girişler konusunda kendilerini uyardığını duyurdu.

Okurlarımız bu sayı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce hangisi doğru? Düşüncelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın