medyauzmani.com

NVIDIA’dan 120 GB grafik kartı!


nvidiaHuber, veri merkezi araçları için kendi teknolojisini oluşturdu. Şirket birinci sınıf yüksek performanslı bilgi işlem sistemleri üretmektedir. Hazne H100 Bir video kartı ile donatılmıştır. Hatta sunum sırasında sadece 20 H100 GPU ile NVIDIA CEO’su. dünyadaki internet trafiği kontrol edebileceğini iddia etti.

NVIDIA, bilgi işlem mimarisi iddiasını açıkladı

Bu mimari 16 bin 896 veya 14 bin 592 Koda çekirdeği içeriyor yüksek performanslı bilgi işlem sistemleri için tasarlandı. Her iki sürüm de 5120 bitlik bir arabirimle gelirken, SXM5 sürümü HBM3 ذاكرة bellek kullanır 3.0 Gb/sn HBM2E belleğe sahip PCIe sürümü 2.0 Gb/sn Hız sağlar.

Her iki versiyon da şu ana kadar 80 GB kapasite ile mevcuttu. Ancak, bu yakında değişebilir. NVIDIA’dan gelen bilgilere göre, Yeni Hopper H100 Ekran Kartı 120GB Ve PCIe sürümünde çalışır.

NVIDIA H100 120GB Grafik Kartı

Çin’in “s-ss.cc” internet sitesinden paylaşılan görsele göre, H100 PCIe Kartı 120 GB sürümün kendisi yakında görünebilir. NVIDIA, yeni sürümüyle birlikte diğer yüksek kaliteli özelliklerin yanı sıra 120 GB’lık bir bellekle geliyor. GH100 çipinden Zirveyi temsil etmeyi planlıyor.

Fotoğrafları internete sızdıran sitede yeni sürüm normal. H100 PCIe SKU’sugöre . Bu şekilde, daha karmaşık görevler ve daha verimli işlemler için. NVIDIA’dan yeni grafik kartı Daha iyi.

HPC iş yükleri Boyutu ve karmaşıklığı arttıkça, daha iyi performans için daha fazla bellek gerekir. Büyük Bilgisayar Dili Modellerindeki (LLM’ler) son gelişmelerle birlikte, AI iş yükleri daha Nvidia H100 Bunun gibi GPU’lar trilyonlarca parametre kullanır. Bu gibi durumlarda yüksek bellek çok önemlidir.

sen de aynı şekilde nvidiaÜrettiğiniz ekran kartları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın