medyauzmani.com

NFT platformları uygulama mağazası komisyonlarından şikayet ediyor


Web 3 ve Metaverse kavramlarıyla popüler hale gelen NFT, çeşitli bölgelerde karşımıza çıkmaya devam ediyor. Apple, App Store’da NFT platformları için yüksek komisyon politikası nedeniyle eleştirildi.

Apple, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere bazı bölgelerde App Store fiyatlarını artıracağını duyurdu. Uygulama içi satın alımlarda tekel kurmak isteyen şirket, NFT sektörü üzerinde katı kurallar uygulamaya başladı.

Epic Games CEO’su: “App Store, NFT endüstrisini öldürüyor.”

Bilgiler, Apple’ın NFT pazarlarıyla ilgili katı kuralları hakkında bir rapor yayınladı. Yayınlanan rapora göre Apple, NFT platformlarının kendi uygulamaları üzerinden satış yapmasına izin verdi. Ancak NFT pazarlarında yapılan satışlar yüzde 30 komisyon şartından olumsuz etkilendi.

Epic Games CEO'su: "App Store, NFT endüstrisini öldürüyor."

Platform sahipleri, NFT satışlarının uygulama içi satın alma olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirterek bu konuda gerekli çalışmaları yapacaklarını duyurdu. Yaklaşık yüzde 2,5 komisyon oranına sahip olan Platforms NFT, gelirinin yüzde 30’unu Apple’a vermek istemediğini doğruladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Epic Games CEO’su Tim Sweeney, “Apple’ın uygulama içi ödeme hizmeti komisyonlarını yüksek tutması garip. Ancak uygulama içi rakip olacağını düşünen sektörleri de ezmeye çalışıyor. App Store’da ödeme hizmeti. “. açıklamalar yaptı.

Popüler bir NFT pazarı olan Magic Eden, Apple’ın politikasını öğrendikten sonra yüzde 15 komisyon ödemeyi teklif etti. Şirket, bu teklifi reddettiğini duyurdu ve başvurusunu App Store’dan kaldırmaya karar verdiğini duyurdu.

App Store’daki diğer NFT pazaryerlerinin yüksek komisyonlar nedeniyle sınırlı işlevselliğe sahip olduğu bilinmektedir. Şirketler, App Store’un kullanıcıları dolar işlemleri yapmaya zorladığını ve tüm zorluklara rağmen ayakta kalmaya çalıştıklarını belirtti.

Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünde ve SDN forumunda paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın