medyauzmani.com

NFT balonu patlaması! Neredeyse tüm satışlar durdu


Geçen yıl büyük bir trend olarak başlayan ve dünyaya damgasını vurmayı başaran NFT’ler, değer ve satışlarda önemli bir düşüş yaşadı. sıkılmış maymunlar E kriptoponik Birçok popüler NFT kitinin satışları düştü. Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’in NFT’ye çevirdiği ilk tweet’te de benzer bir durum yaşandı.

NFT pazarı yüzde 97 değer kaybetti

Bloomberg’in son raporuna göre, NFT pazarı bu yılın başlarında başladı. 17 milyar dolar civarındaydı. Ancak dokuz aylık sürenin sonunda aynı piyasa 466 milyon dolar Çok geri çekildi. Bu sayı Ocak ve Eylül ayları arasındadır. Yüzde 97 kayıp Demek ki oldu.

İrfan-Honormen-Oil-New York -1

OpenSea, NFTX, LarvaLabs, LookRare, SuperRare, Rarible ve Foundation gibi popüler NFT pazarlarından toplanan verilere göre, NFT patlaması 16 ayın en düşük seviyesine geriledi. En çok tercih edilen marketlerden biri OpenSea’de Satışlar bile yüzde 75’ten fazla düştü.

NFT’lerin değerindeki ve satışlarındaki bu düşüşe rağmen, koleksiyonerlerde herhangi bir düşüş bildirilmedi. Örneğin, OpenSea’nin hala 42.000’den fazla satıcısı var. Bu sayı, Mart ayında 66.000 satıcıya kıyasla düşüşte olsa bile kullanıcıların hala NFT ile ilgilendiğini gösteriyor.

NFT’lerin kritik kaybının birden fazla nedeni olsa da, Dolandırıcılık olayları Güveni artırın. Örneğin, eski bir spor yöneticisi ve ünlü kripto takipçisi Jason Valovich, NFT’lerinden dördünü çaldırdı ve 150.000 dolar para kaybettim ifade edildi.

Youtube videosu

SDNTeknolojihaberleri.org.tr

NFT trendindeki düşüşün de ünlü isimlerin gruplar halinde ayrılmasından kaynaklandığına inanılıyor. Paris Hilton E Jimmy Fallon Bored Ape gibi isimler yat kulübünü bırakıp NFT’leri kaderine terk etti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın