medyauzmani.com

Netflix şimdi SAG törenini canlı yayınlayacak!

Netflix dün resmi internet sitesi ve Twitter hesabında yayınladığı yazının SAG (Screen Actors Guild) haklarını aldığını duyurdu. Yani ödül töreni artık Netflix üzerinden canlı yayınlanacak. Tören, 2024 ve bu yıl platformdaki herkese açık olacak. Bu nasıl olacak? Gelin haberin detaylarına bir göz atalım.

Netflix, 2023 SAG Gala’yı YouTube hesabından yayınlayacak

Netflix reklamlarında gelecek yıldan itibaren SAG Gala’yı canlı yayınlayacaklarını duyurdu. Yayın devi, bu yıl 26 Şubat’ta gerçekleşecek etkinliği resmi YouTube hesabından da yayınlayacak. Yani Netflix üyesi olmayan kişiler de töreni YouTube üzerinden izleyebilecekler.

Netflix, geçtiğimiz yıllarda yaşadığı artışlar ve benzer yayın platformlarındaki artış ile hızlı bir abone kaybı gördü. Ardından şifre vererek ekran paylaşımını engellemek için adım atın ve katılımını reklamlarla duyurun. Şirket ilk olarak geçen yıl eski abonelerini kazanmak için canlı içerik de yayınlayacağını duyurmuştu.

SAG törenindeki başarılar geçmiş yıllarda Oscar’lara yol açtığı için en prestijli ödüller arasında yer alıyor. Yani bu törende ödül alan oyuncunun Oscar kazanması da muhtemel. Öte yandan Screen Actors Guild Awards’ın önce YouTube’da sonra da Netflix’te yayınlanması törene büyük bir izleyici kitlesi getirecek.

Netflix, SAG töreninde şu konuşmaları duyurdu:

SAG Ödülleri, hem yaratıcı topluluk hem de izleyiciler tarafından seviliyor ve artık dünyanın her yerinden daha fazla hayran bu yetenekli oyuncuları kutlayabilir. Netflix’te yayın izlemeyi keşfetmeye başlarken, bu özel etkinliği yükseltmek ve genişletmek için SAG-AFTRA ile iş birliği yapmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. töreni 2024’te ve önümüzdeki yıllarda küresel bir canlı etkinlik olarak.

Screen Actors Awards, ilk olarak 1995 yılında NBC’de yayınlandı. İki yıl sonra, yani 1998’den günümüze TNT’de yayına devam etti. Bu yıl 25’incisi düzenlenecek olan tören en prestijli ödüller arasında yer alıyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu Netflix içerikleri abone sayınızı artıracak mı? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın