medyauzmani.com

Netflix setindeki drone kazası büyük hasara neden oldu

Agent From Above’ın çekimleri sırasında, aktör Kai Ko yüzüne bir insansız hava aracının çarpması sonucu yaralandı. 27 Aralık’ta gerçekleşen etkinlik çok sonra duyurulmuştu. Bugün ortaya çıkan haberlere göre Cai Kuo’nun yüzü ciddi şekilde hasar gördü. Yapımcı, drone kazasıyla ilgili açıklamaları Netflix üzerinden yaptı. Peki Netflix konu hakkında bir açıklama yaptı mı? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

Aktör, Netflix drone’u düştükten sonra 30 dikiş aldı

Netflix’te yaşanan drone kazasının ardından ünlü oyuncu Kai Ko’nun yüzüne 30 dikiş atıldı. Yapımcılar, dronun ünlü oyuncunun yüzüne çarpması sonrasında yanaklarının parçalandığını ve bu durumdan elmacık kemiklerinin de etkilendiğini belirtti.

Kai Ku

Kazadan sonra çekimlere bir süre ara veren ekip yeniden işbaşı yaptı. Ancak yaralanan Ku’nun bir süre dinlenmesine izin verildi ve yüzündeki hasar iyileşti. Öte yandan yapımcılar, drone çekimi sırasında herhangi bir yönden sapmadıklarını belirttiler.

Yapımcılar kazanın neden kaynaklandığını anlamak için soruşturma başlattı. Hatta dronun kanatlarının özel bir şekilde korunduğunu ve cihaza herhangi bir zarar gelmediğini ifade etti. Ayrıca konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Kaza meydana geldiği ve Kai’nin her iki yanağından yaralandığı için çok üzgünüz. Kai hemen tıbbi yardım aldı ve yetenek yönetimi ekibi onun için dikkatli bir şekilde dikiş atılmasını ayarladı.”

Netflix, drone kazasıyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Son yıllarda dronlar, film ve televizyon setlerinde yukarıdan çekim yapmak için yaygın olarak kullanılıyor. Ama bu tür aksilikler diğer yapımlarda da dikkate alınması gereken türden bir aksiliktir.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın