medyauzmani.com

Netflix, iOS 16 çalıştıran cihazlarda HDMI’yı desteklemeyecek

Apple, iOS 16 güncellemesini birkaç aydır kullanıcılarının hizmetine sunuyor. Ancak bu sürümde ortaya çıkan sorun bazı iPhone kullanıcılarını memnun etmedi. DRM (Dijital Haklar Yönetimi) yönündeki yeni karar kalıcı olacak gibi görünüyor. Peki nedir bu sorun ve konuyla ilgili herhangi bir açıklama var mı? Gelin haberin detaylarına birlikte göz atalım.

iOS 16, HDMI adaptörüne aktarılan uygulamaları oynatmaz

iOS 16’nın piyasaya sürülmesinden sonra bazı iPhone kullanıcıları, Netflix ve Amazon Prime gibi akış uygulamalarını artık TV’de HDMI adaptörü aracılığıyla oynatamayacaklarını paylaşmaya başladı. Son olarak, bir Reddit kullanıcısının gönderisi sayesinde neden olduğu netleşiyor.

Bir Reddit kullanıcısı, Netflix destek ekibiyle iletişime geçerek, iOS 16 çalıştıran bir telefonda HDMI bağlantısı kurarak artık bir TV’den içerik izlemenin mümkün olmadığını ve gelecekte bu durumda bir değişiklik olmayacağını öğrendi.

Bir Reddit kullanıcısı sosyal medya hesabında şu paylaşımı yaptı:

Az önce Netflix destekli iOS 16’dan sonra HDMI’ın çalışmadığından bahsetmiştim. Artık HDMI’ı desteklememe kararı aldıklarını söylediler. Şehrin çok uzağında, hatta 12 mil dışında yaşayan ama interneti olmayan bizler için bu, benim içerik izleme yöntemimdi.

Bu sadece Netflix için değil, Amazon Prime ve HBO Max gibi diğer tüm akış platformları için de geçerliydi. Ancak bu yeni değil, iOS 16 çıkar çıkmaz kullanıcıların yayın platformları için HDMI desteğiyle TV’ye içerik yükleyemeyecekleri duyurulmuştu. Bu durum iOS 16’nın yaygınlaşması ve kullanılmasıyla ortaya çıktı.

Apple bu konuda bir açıklama yapmadı. Ancak Netflix destek ekibi konu hakkında şunları da söyledi:

Apple TV 2 veya Apple TV 3’ünüzdeki bir akış hizmetinden bir filmi veya TV şovunu AirPlay ile oynatmaya çalışırsanız belirsiz bir hata mesajı alırsınız: “Bu içerik yüklenirken bir hata oluştu. Daha sonra tekrar deneyin.” AirPlay, iOS 15.7 ile test edilmiştir ve DRM ile kısıtlanmış içerikle bile Apple TV 2 ve Apple TV 3 ile çalışmaya devam eder.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın