medyauzmani.com

Netflix CEO’su Reed Hastings istifa etti

Son aylarda birçok kriz yaşayan dijital yayın devi NetflixYönetimdeki değişiklikler. Netflix’in kurucu ortağı ve İcra Direktörü Reed Hastingsgörevinden istifa ettiğini açıkladı. Hızlanma, şirketin CEO’su olarak kalacak. Şirketin COO’su Greg Peters, eş CEO olarak görevi devralacak ve yönetim kuruluna katılacak.

Netflix CEO’su Reed Hastings neden istifa etti?

Netflix’in kurucu ortağı ve ana karakterlerinden biri olarak bilinen CEO Reed Hastings istifasını açıkladı. Şu anda eş CEO Ted Sarandos Çalışmaya devam edeceksin. Şirket COO’su Hasting’i görevlendirecek Greg Peters oturacak

Hastings’in son açıklaması, Netflix’in Wall Street yatırımcılarının getiri beklentilerini karşıladığını ve beklenenden fazla abone kazandığını gösteren dördüncü çeyrek raporuyla paylaşıldı. Ancak son aylarda şirket adına pek çok şeyin kötüye gittiğini söylemek gerekiyor.

Reed Hastings, kurulduğu 1997 yılından bu yana Netflix’in başında yer alıyor ve şirketin büyümesinde etkili oldu. Hastings, abone tabanını artırmaya ve zor bir dönemden kurtulmaya çalışırken istifa edecek. Ancak, katılmak cıvıldamak Uzun yıllar CEO olarak kalacağını söyledi.

Yönetim değişikliği CEO ile sınırlı değildir. Şirketin Küresel Televizyon Başkanı Bella Bagaria, bundan böyle Baş İçerik Sorumlusu (CFO) olarak görev yapacak. Ayrıca Global Sinema Başkanı Scott Stauber, Netflix Film Başkanı olarak bölüme katılacak.

Netflix geçtiğimiz günlerde yeni bir artış yaptı. nihai karar ile temel plan 45,99 TL 63,99 TLyükseldi . Aynı Anda 69,99 TL standart planZam sonrası yeni fiyat 97,99 TLdışarı . 93,99 TL kendi planıÜcret 93,99 TL 130,99 TLyükseldi .

Peki sizler bu dava hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünden bizimle görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın