medyauzmani.com

NASA, Artemis 1 görevi için yeni bir tarih belirledi!


Yeni NASA SLS Roketi İnsanları aya döndürme planlarının ilk aşamasıyla. Artemis 1 görevi Çeşitli sorunlardan dolayı sürekli geç kalıyorum. en sonunda Ian kasırgası Uzay ajansı, bazı nedenlerden dolayı ertelenen Artemis 1 görevi için yeni bir tarih verdi.

NASA, Ay yolculuğunun ilk adımını yine erteledi

Artemis 1 görevi, NASA’nın insanlığı aya geri döndürme planındaki ilk adımdır. 12 Kasım ile 27 Kasım arasında Yapacağını duyurdu. Böylece ilk olarak Ağustos ayında uzaya gönderilmesi planlanan uzay aracının fırlatılışı yaklaşık 3 ay gecikti.

daha erken 2 Ekim’de Fırlatılması beklenen Artemis 1 görevi, bilindiği üzere Ian Kasırgası tarafından ertelenmişti. Yetkililer, fırlatma alanında olası hasar nedeniyle fırlatmayı geciktiriyor, Uzay Fırlatma Sistemi (SLS) füze ve Orion kapsülü Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Araç Montaj Binasında.

Ian kasırgası 28 Eylül Çarşamba Florida’ya varmadan bir gün önce bölgeye büyük zarar verdi. Kasırga, şiddetli rüzgar ve sel ile yangın ve elektrik kesintisine neden oldu Bazı evler temellerinden söküldü adı geçen. Son gelen haberlere göre fırlatma alanında önemli bir hasar meydana gelmedi.

Lansmandan önce sahadaki yetkililer Daha fazla inceleme bunu yapmayı planlayın. Ayrıca bölgede NASA Fırlatmanın çalışan ailelerinin zarar görmesi nedeniyle Kasım ayına ertelendiği bildirildi. Süreç içerisinde Kennedy Uzay Merkezi Çalışanlar aileleriyle daha fazla ilgilenebilecek.

Ian kasırgası Bölgede nüfuzunu kaybettiği için, başka bir aksilik olmazsa Kasım ayında lansmanı bekleyebiliriz. yani sen bir NASA’sın Artemis 1 görevi Ne dersin? Sizce insanlık tekrar aya gidebilecek mi? Görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın