medyauzmani.com

Motorola Moto G Play (2023) 3 günlük pil ömrü vaat ediyor!

Şu anda Lenovo’nun sahibi olduğu Motorola, yurt dışında telefon segmentinde ülkemizden farklı olarak iyi gidiyor. Örneğin Motorola, ABD akıllı telefon pazarında %4,69 pay ile Apple ve Samsung’un ardından üçüncü sırada yer alıyor. Şirket, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü amiral gemisi ve orta seviye telefonları ile birden fazla kullanım senaryosuyla ilgileniyor. Motorola şimdi 3 güne kadar pil ömrü vaat eden Moto G Play’i (2023) piyasaya sürecek.

Moto G Play 2023 Tanıtımı

Şirketin yeni telefonu Moto G Play (2023), selefi Moto G Play’den (2021) önemli ölçüde farklı görünüyor. Kamera bölümünde dikey olarak yerleştirilmiş üçlü kamera modülüne indirilen telefonun ön yüzeyi daha modern görünüyor. Eski modelden farklı olarak burada ekranın üst kısmında delik benzeri bir çentik görüyoruz.

3 güne kadar pil ömrü vaat eden Motorola Moto G Play

Telefonun tasarım kısmında eklenen detayların görünüşle tamamen alakası yok. Uygun fiyatlı bir model olmasına rağmen Moto G Play (2023), IP52 su geçirmezlik sertifikasına sahiptir.

Yeni Motorola telefonunun ekran özellikleri kağıt üzerinde selefinden pek farklı değil. Ekran boyutu 6,5 inç, 90Hz yenileme hızı, 1600 x 720 piksel HD+ IPS LDC panel. Gücünü MediaTek’in giriş-orta seviye telefonlar için tasarladığı Helio G37’den alan cihaz, 3 GB RAM ve 32 GB depolama ile geliyor. RAM ve depolama tarafında kullanıcıların kullanabileceği başka bir seçenek bulunmuyor.

3 güne kadar pil ömrü!

Helio G37 platformunun az pil tüketmesi ve ekran çözünürlüğünün yüksek olmaması ile Motorola, pil iddiasıyla bu telefonu öne çıkarıyor. Güç ihtiyacını 5.000 mAh bataryadan karşılayan telefon, Motorola’nın iddiasına göre kullanıcıya günlük kullanımda 3 güne kadar batarya ömrü sağlıyor. Bu değerlerle selefi Moto G Play’de (2021) karşılaştık. Son olarak kutudan Android 12 sürümü ile çıkması beklenen güncellemenin cihaza ulaşıp ulaşmayacağına dair bir bilgi bulunmuyor.

Motorola Moto G Play (2023) 12 Ocak 2023 tarihinde ABD’de satışa sunulacak. Uygun fiyata çıkacak telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği ise merak konusu.

Peki siz Motorola Moto G Play (2023) hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın