medyauzmani.com

MIUI 14, POCO F4 GT ve Xiaomi 12 Lite için yayında!

Xiaomitarafından geçen ay düzenlenen etkinlikte kullanıcılara sunulan MIUI 14 arayüzü Şu anda uyumlu modellere gönderiliyor. a kadar Xiaomi 13 serisi telefon Kutudan yeni versiyonu ile çıktı ve olaydan hemen sonra Xiaomi 12S serisi telefon Güncellemeyi aldım. Kısa süre önce 11 cihazda daha tanıtılan yeni tasarım, sonunda POCO F4 GT ve Xiaomi 12 Lite için yayınlandı.

POCO F4 GT ve Xiaomi 12 Lite, MIUI 14 güncellemesi alıyor

MIUI 14 POCO F4 GT tabanlı Android 13 V14.0.1.0.TLJEUXM Ve Xiaomi 12 Lite’a V14.0.3.0.TLIEUXM Yapı numarası ile birlikte gelir. Dahası 4,5 GB boyutlandırın ve sistem güvenliğini artırın Aralık 2022 Bir güvenlik yaması getirir.

bunun dışında yeni kopya Öncelikle (Avrupa) ROM AEAPoco F4 GT e Xiaomi 12 Lite Modeller için kullanılabilir. Sonunda başlangıçta Mi pilotu‘ nin yeni güncellemesi, herhangi bir sorun olmazsa genel kullanıma sunulacaktır.

MIUI 14 bize neler sunuyor?

Xiaomi’nin düzenlediği etkinlikle birlikte artık yeni arayüzün önemli detaylarının da farkındayız. Öncelikle artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldıramadığınız temel uygulamaların çoğunu silebileceksiniz. Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını kolaylaştıran Photon Engine teknolojisi sayesinde üçüncü parti uygulamaların güç tüketiminin yüzde 22 oranında azalacağına dikkat çekiyor.

MIUI 14 güncellemesi

Şirketin bir diğer iddiası da sistem performansının önemli ölçüde iyileştirildiği. Öyle ki Android 13 ve MIUI 14 ikilisi ile sistem akıcılığı yüzde 88 oranında artırılmış durumda. Buna rağmen enerji tüketiminde yüzde 16’lık bir iyileşme var. İyileştirilmiş sistem performansına rağmen Xiaomi verileri, MIUI 14’ün önceki sürüme göre yüzde 23 daha az yer kapladığını gösteriyor.

MIUI 14 güncellemesi

Bu sonuç, MIUI arayüzünün yeniden çalışılması ve yeniden geliştirilmesiyle elde edilir. Yeni MIUI 14 artık önceki sürümlerden daha hızlı, ayrıca daha kararlı ve daha az yer kaplıyor. Yalnızca Snapdragon 8 Gen 1 ve 8 Gen 1+ işlemcilere ve yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemcilere sahip modellerin bu yenilikler için optimize edildiğine dikkat edilmelidir.

MIUI 14 ile birlikte yeni “süper simgeler” adı verilen bir başka özellik daha tanıtılıyor. Ana ekrana farklı simgeler eklemenizi sağlayan bu özellik ile daha canlı bir tema oluşturmak mümkün hale geliyor.

Yeni süper simge özelliği

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın