https://www.sporunuyap7.com/sitemap_index.xml
Anasayfa » Teknoloji Haberleri » MIUI 14 güncellemesi dünya çapında POCO X3 Pro modelleri için yolda

MIUI 14 güncellemesi dünya çapında POCO X3 Pro modelleri için yolda

yakın zamanda tanıtıldı MIUI 14 arayüzü Global için dağıtım tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda uyumlu modelleri için kapsamlı bir dağıtım takvimi hazırlayan Çinli üretici, şu sıralar orta segmente odaklanıyor. Son olarak POCO X3 Pro için MIUI 14 Global sürümünün çok yakında çıkacağı bildirildi.

POCO X3 Pro, MIUI 14 güncellemesini alacak

Bir Xiaomiui raporuna göre, POCO X3 Pro formlar için MIUI 14 arayüzü Sürüm yakında hazır olacak. Yeni sürüm V14.0.2.0.TJUMIXM sürüm numarasına sahiptir ve boyutu 3.6 GB’dir. Ayrıca Android 13 tabanlıdır. Ayrıca sistem güvenliğini artıran Şubat 2023 güvenlik yamasını da içerecektir.

POCO X3 Pro, MIUI 14 güncellemesini alacak

Öncelikle belirtelim ki Mi Pilot kullanıcıları için çıkacak olan sürümde herhangi bir sorun yaşanmaması halinde kilidi genel kullanıma açılacaktır. Son olarak henüz net bir tarih verilmese de bu ay sonunda kullanıcılara sunulması bekleniyor.

MIUI 14 bize neler sunuyor?

Xiaomi’nin düzenlediği etkinlikle birlikte artık yeni arayüzün önemli detaylarının da farkındayız. Öncelikle artık kullanmadığınız ama yine de sistem izin vermediği için kaldıramadığınız temel uygulamaların çoğunu silebileceksiniz. Ayrıca Xiaomi, çok oyunculu oyunlar başta olmak üzere uygulamaların çalışmasını kolaylaştıran Photon Engine teknolojisi sayesinde üçüncü parti uygulamaların güç tüketiminin yüzde 22 oranında azalacağına dikkat çekiyor.

MIUI 14 güncellemesi

Şirketin bir diğer iddiası da sistem performansının önemli ölçüde iyileştirildiği. Öyle ki Android 13 ve MIUI 14 ikilisi ile sistem akıcılığı yüzde 88 oranında artırılmış durumda. Buna rağmen enerji tüketiminde yüzde 16’lık bir iyileşme var. İyileştirilmiş sistem performansına rağmen Xiaomi verileri, MIUI 14’ün önceki sürüme göre yüzde 23 daha az yer kapladığını gösteriyor.

MIUI 14 güncellemesi

Bu sonuç, MIUI arayüzünün yeniden çalışılması ve yeniden geliştirilmesiyle elde edilir. Yeni MIUI 14 artık önceki sürümlerden daha hızlı, ayrıca daha kararlı ve daha az yer kaplıyor. Yalnızca Snapdragon 8 Gen 1 ve 8 Gen 1+ işlemcilere ve yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemcilere sahip modellerin bu yenilikler için optimize edildiğine dikkat edilmelidir.

MIUI 14 ile birlikte yeni “süper simgeler” adı verilen bir başka özellik daha tanıtılıyor. Ana ekrana farklı simgeler eklemenizi sağlayan bu özellik ile daha canlı bir tema oluşturmak mümkün hale geliyor.

Yeni süper simge özelliği

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Diğer gönderilerimize göz at

Yorum yapın