medyauzmani.com

Microsoft, Xbox Gamepad’de değişiklik planlıyor!

Dokuzuncu nesil konsol savaşları tüm hızıyla devam ediyor. MicrosoftVe sony e Nintendo En çok satan konsol üreticisi olmak için bir kez daha kıyasıya rekabette. Üstelik bu sefer Steam’in kurucusu Valve bile bu yarışa dahil olmuştu. Kim bu ortamda öne çıkmak ister Microsoftönemli bir adım atıyor. xbox lar e X Önceki nesil konsollarını pek değiştirmeyen şirket, yeni bir joystick üzerinde çalışıyor.

Microsoft, Xbox oyun konsolu için yeni bir patent aldı!

Microsoft, sevilen Xbox konsolu için yeni bir patent aldı. Bu patente göre LCD ekran yeni konsolun ortasında yer alıyor. Ayrıca kullanıcılar, konsol konsola veya bulut sistemine bağlandığında bu ekran sayesinde bildirim alabilecek.

xbox gamepad yeni patentli

Microsoft, Xbox Series S/X konsollarına pek bir yenilik getirmemiş, bazı yeni nesil eklemeler dışında tasarım ve özellikler olarak eski konsollara benzer bir kasa sunmuş. Sony ile girdiği rekabetin kontrolcü kısmında geri kalmak istemeyen Microsoft, geleneksel Xbox kontrolcüsünü bu patente göre güncellemek istiyor. Öyle ki yeni tasarımla birlikte Xbox Series S/X kumandalarının ortasındaki buton yerine bir ekran eklenecek, buton ekranın alt kısmındaki butonların ortasında olacak.

Xbox gamepad patenti

Ayrıca eklenecek ekran farklı oyunlara göre işlevlere sahip olabilir. Henüz bununla ilgili detaylı bir açıklama yapılmasa da ekranın amaçlarından birinin de bu olduğuna inanılıyor. Xbox için yeni konsolun en erken 2028’de piyasaya çıkacağı düşünülürse, bu konsol için yakın zamanda bir sürüm mümkün görünmüyor. Ancak kullanıcılar, Microsoft’un Xbox gamepad tasarımında büyük bir değişiklik planladığını görmekten heyecan duydu.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Microsoft’un Xbox gamepad için aldığı patent başarılı bir tasarıma sahip mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Diğer gönderilerimize göz at

[wpcin-random-posts]

Yorum yapın